Tedavi Özeti
Seans Sayısı 4-7
Operasyon Süresi 30 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı Tedaviye Göre Değişir
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

Eyelit Nedir?

Göz altı bölgesinde birçok nedenden ötürü morlular meydana gelebilir. Kimisi yapısal kimisi derideki pigmentasyona bağlı gelişirken kimisinde ise genetik durum söz konusudur. Genetik göz altı morluğu o bölgede oluşan kılcal damarların yavaş çalışmasından dolayı damar içerisine kanın birikmesi olarak tanımlanır.

Göz altı morluğu için çözüm sunan ve genetik göz altı morluğu olanlara uygulanan Eyelit tedavisi ise o bölgeye medikal karbondioksit verilerek oradaki oksijen seviyesini artırma esasına dayanır. Böylece damarlarda biriken kanın dolaşımı hızlandırılır ve o bölgede bir iyileşme, renk tonunda açılma görülür.

Eyelit tedavisi sayesinde göz altı bölgesinde yeni kılcal damarlar meydana gelir. Bu damarların meydana gelme süresi ortalama 21 gündür. İlk seanstan yaklaşık 1 ay sonra sonuç çok daha net bir şekilde görülebilir. Anestezi almak veya cerrahi operasyon geçirmek istemeyen kişiler için uygun bir tedavidir.

Aynı zamanda Eyelit tedavisi, selülit ve bölgesel yağlanma veya çatlak ve skar izi gibi problemlerin tedavisinde de güvenle kullanılır. Deri altına verilen karbondioksitin yarattığı basınç nedeniyle yağ dokusu zayıflar, yağ hücrelerinin sayısı azalır ve cilt gerilir.

Eyelit Nasıl Uygulanır?

Göz çevresi bölgesine medikal karbondioksit verilir. Bölgeye enjekte edilen az miktarda karbondioksit, vücut için güvenli olması için düşük basınçta verilir. Bu sayede yeni kılcal damar oluşumu tetiklenir, kolajen oluşumu uyarılır ve bölgedeki dolaşım hızlandırılır.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

 • Genetik ve edimsel göz altı morluklarını giderme,
 • Göz altı çukurlarını gidermeye destek,
 • Göz altı derisindeki pigmentasyonu gidermeye destek,
 • Selülitleri ve bölgesel yağlanmayı azaltma,
 • Çatlak, skar ve yanık tedavisi,
 • Gıdıdaki fazlalıkları giderme.

Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

 • Ciltteki elastikiyeti artırır,
 • Yeni kolajen üretilmesini tetikler,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • İşlem anında ağrı veya acı hissedilmez,
 • Cerrahi bir işlem değildir.

Kimlere Uygulanabilir?

Göz altında belirgin koyu halkaları olan kişiler için uygundur. Özellikle de deri yapısı ince olan kişilerde bu koyuluklar daha güçlü bir şekilde belli olur. Fakat göz altı morluklarının sebebi göz altı çukurları veya gözün etrafındaki deride oluşan pigmentasyon artışına bağlı ise Eyelit tedavisi tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumda başka tedaviler ile kombinlenerek uygulanabilir.

Kaç Seans Yapılır?

Eyelit uygulamasının seans sayısı kişiye ve ihtiyaca uygun olarak değişiklik gösterir. Her işlemde olduğu gibi burada da seans sayısı tedaviye göre doktor tarafından belirlenir.

Tedavinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kalıcılık süresi ortalama 2 yıldır fakat bu süreç her hastanın problemine, cilt yapısına, beslenmesine ve yaşam tarzına göre değişiklik gösterebilir.

Kimlere Uygulanamaz?

Hamile ve emzirme döneminde olanlara.

Uygulama Sırasında Ağrı/Acı Hissedilir Mi?

Hayır, ağrılı bir işlem değildir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur.

Tedavi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebilir.

Tedavi Sosyal Yaşamı Etkiler Mi?

İşlemden sonra, cilt yapısının hassasiyetine göre, biraz kızarıklık olabilir. Fakat 15 dakika içinde geçer. Sosyal hayata rahatlıkla dönülebilir.

Tedaviden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlem sonra güneş ışınlarına maruz kalınmaması sakınılması ve güneş koruyucu krem kullanılması önerilir.


Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç