Lipocel – Cool Sonic

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
30-60 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Kişiye Göre Değişir
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
Yok
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Lipocel – Cool Sonic Nedir?

Lipocel; Son zamanların estetik trendlerinden biri olan Lipocel, yüksek yoğunluktaki ultrason tekniğinin kullanıldığı bir bölgesel incelme uygulamasıdır. Bu soğutma odaklı ultrason tekniği yaklaşık 30 dakika sürer ve bir seansta bir beden incelme sağlar.

Bedensel incelme sağlanamayan, egzersizlerin işe yaramadığı bölgelerdeki yağların parçalanmasına yardımcı olur. Cerrahi işlem yapılmadan uygulanan lipocel uygulaması, yüksek yoğunlukla enerji ile deri altındaki yağ dokusuna etki eder ve bu dokuları parçalayarak yok eder. Temelde doğrudan yağ dokusunu hedef alan sayılı tedavi yöntemlerinden biridir.

Lipocel Nasıl Uygulanır?

Lipocel tedavisi için uygun olup olmadığınız dermatolog bir doktor ile değerlendirilir. Öncelikle vücut kitle indeksinin uygun olup olmadığına bakılır. Tekniğin uygulanması için kişinin yağ kalınlığının 1 cm olmasına dikkat edilir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Karın,
  • Bel bölgesi,
  • Basenler,
  • Kol,
  • Deri altında en az 1 cm kalınlıkta yağ bulunan diğer bölgeler.

Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel yağlarından şikayetçi olan kişiler için uygundur.

Kimlere Uygulanamaz?

  • Vücut kitle indeksi %30 üzerinde kişilere,
  • Hamileler, hamile olma ihtimali olanlara,
  • Kan sulandırıcı kullananlara,
  • Kilo verme nedeni ile gevşek dokuya sahip olan kişilere,
  • Yanık ve yara izleri olanlara.

Tedavi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Lipocel uygulaması sonrasında bir hafta içerisinde deri altında yok edilen yağ hücrelerinin atıkları temizlenemeye başlar. İlk düzelmeler 2. – 3. haftada görülür. Net düzelme ise bir ila üç ay içerisinde olur. Genellikle bir ay sonrasında yapılan kontrol muayenesi sonrasında gerekirse ikinci bir seans uygulanabilir.

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tedaviden sonra uygulama yapılan yerde geçici şişlik ve kızarıklık görülebilir. Dermatoloji uzmanı tarafından tedaviden sonra bazı egzersizlerin yapılması istenebilir.

Egzersizlerle tedaviden daha olumlu sonuçlar elde edilebilir. Şişliklerin ardından bir süre sonra, daha belirgin bir şekilde, tedavinin etkisini görmek mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Lipocel uygulaması konforlu ve ağrısız bir uygulamadır.

Uygulama sonrası günlük hayata rahatlıkla dönülebilir.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..