Tedavi Özeti
Seans Sayısı 4-10
Operasyon Süresi Tedaviye Göre Değişir
Sonuçların Kalıcılığı Kalıcı
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 2-3 Gün
İşe Dönme Süresi 1 Gün
Anestezi Sedasyon veya Lokal Anestezi
Mevsim Yaz Döneminde Yapılması Tercih Edilmiyor

Mydon Lazer Nedir?

Nd: Yag lazer sistemine sahip bir vasküler lazer uygulaması olarak bilinen Mydon, damarsal kökenli farklı hastalık ve durumların tedavisinde kullanılır. Mydon Lazer uygulaması ile en öncelikli olarak varis tedavisi ile deride oluşan ve istenmeyen diğer damar yapılarının ortadan kaldırılması veya azaltılması amaçlanır.

Lazer ışınları sadece sorunlu bölgeyi veya damarları hedef alır. Çevre dokuya herhangi bir zarar vermeden işlem tamamlanır. Mydon Lazer tedavisi en sık doğumsal damarsal lekeler, yüzde veya tüm vücutta olabilen kılcal damar genişlemeleri, hemanjiomlar, kızarıklık (eritem) durumlarında uygulanır.

Nasıl Uygulanır?

Kişinin yaşına, cilt yapısına ve probleme uygun olarak tedavi programı hazırlanır. İşlem esnasında ağrıyı azaltmak için genellikle soft sedasyon veya lokal anestezik krem, soğuk üflemeli cihazlar ile buz pedleri kullanılabilir.

Mydon Lazer uygulaması sayesinde damar genişlemeleri hızlı ve ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilir. Bazı vasküler lezyonlarda birkaç farklı lazer veya ışık uygulaması bir arada yapılabilir.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

  • Varisleri giderme,
  • Doğumsal damarsal lekeleri giderme,
  • Doğumsal damar anomalisini (Hemanjioma) azaltma,
  • Yüzde ince damar çatlamalarını (telenjiektazi) yok etme,
  • Rosacea veya şarap lekesini (Port Wine Stain) azaltma,
  • Yaşlılığa bağlı damar benlerini giderme,
  • Bacaklarda dolaşım bozukluğuna bağlı oluşan damar genişlemelerini giderme.

Kimlere Uygulanabilir?

Tüm cilt tiplerine güvenle uygulanabilir.

Kimlere Uygulanamaz?

  • Hamile olanlara veya emzirenlere,
  • Ciltte aktif enfeksiyon ve iltihabı olanlara.

Kalıcılığı Ne Kadardır?

Uygulama atış yapılan bölgelerde, damarlarda ve lekelerde kalıcı sonuç sağlar. Fakat varis veya lekelenme gibi tekrarlayabilen sorunlar söz konusu olduğunda vücudun farklı bir yerinde oluşmasına engel oluşturmaz. Bu sebeple yeni oluşan her bir sorun için tedavi programı tekrarlanabilir.

Kaç Seans Yapılır?

Mydon Lazer uygulamasının seans sayısı kişiye ve ihtiyaca uygun olarak değişiklik gösterir. Her işlemde olduğu gibi burada da seans sayısı tedaviye göre doktor tarafından belirlenir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

İşlem sonrasında birkaç saat sürebilen yanma hissi olabilir. Soğuk kompres uygulanabilir. Uygulama alanında oluşan geçici ödem oluşabilir.

Tedaviden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sıcak suyla banyo yapma, işlem bölgesini ovalama veya kese gibi işlemlerden uzak durulmalıdır. Güneş koruyucu kullanılmalı ve iyileşme sürecinde güneşten kaçınılmalıdır.


Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç