Göz Altı Işık Dolgusu

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
1 - 1.5 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu; Göz çevresi ve göz kapakları, yüz estetiğinde ve gözlerin daha iyi görünmesinde son derece önemli bir yere sahiptir. 30’lu yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme sürecinin de yavaşlamaya başlamasıyla birlikte, hem kadınları hem de erkekleri etkileyebilen göz altı sorunları başlıyor.

Göz altı bölgesinde genellikle çukurlaşma ve morluk olarak kendini gösteren bu yapısal sorun, genetik kaynaklı olmanın yanı sıra, kötü beslenme, alkol ve sigara kullanımı, yetersiz uyku ve alerjik reaksiyonların bir sonucu olarak da ortaya çıkabiliyor. Göz çevresini ve bilhassa göz altlarını hedef alan bu çöküntüler ise bu bölgenin daha koyu görünmesine ve kişinin yorgun, yaşlı ve üzgün bir ifade kazanmasına neden oluyor.

Göz altı çöküntü ve morluk problemlerinin çözümü için özel olarak geliştirilen Redensity II göz altı ışık dolgusu sorunu ortadan kaldırmak için en etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Göz altı ışık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği içeriğidir. Göz altı dokusuyla uyumlu kıvamda hazırlanması ve içeriğinde hyaluronik asite ek olarak koyulukların açılması ve cildi yeniden yapılandırması için amino asitler, antioksidanlar, mineral ve vitaminler yer alır.

Güçlü nem tutma özelliği ile cildin yapı taşlarından olan hyaluronik asit, cildin nem ve elastikiyetini artırarak kırışıklıkların azalmasını ve cildin canlanmasını sağlar. Hücre korunması için cilt dokusunu yeniden yapılandıran; 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hücrelerin uzun vadeli olarak yenilenmesine yardımcı olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu, diğer dolgu uygulamaları gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde yapılır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilir. İşlem, anestezik krem altında kanül kullanılarak yapılır. Göz altı ışık dolgusunda iğne yerine kanül kullanması, uygulama bölgesinde morarma veya şişme riskini azaltarak, kişinin tedaviyi konforlu bir şekilde geçirmesini sağlar.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

  • Göz çevresine aydınlık ve sağlıklı görüntü kazandırılması,
  • Göz altı derisinin yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleştirilmesi,
  • Göz altı koyuluklarının, çizgilerin ve halkaların giderilmesi,
  • Göz altı çukurunun doldurulması,
  • Göz çevresine canlılık ve parlaklık verilmesi.

Sıkça Sorulan Sorular

Yaklaşık 15-20 dakika süren uygulama sonrasında kişi, şişlik, kızarıklık oluşmadan günlük hayata rahatlıkla devam edebilir.

İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkaran göz altı ışık dolgusu için genellikle tek seans yeterli olur.

İşlem sonrası kısa süreli soğuk kompres yanında özel bir bakıma gerek kalmaz. İki gün başın biraz daha yukarıda tutulması gerekir. Bu sebeple gece çift yastıkla yatılması önerilir.

Göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı 6-8 ay sürer.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..