Sakal Ekimi

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
4-5 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
3-15 Gün
İşe Dönme Süresi
3 Gün
Anestezi
Sedasyon ve Lokal Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal Ekimi; Son yıllarda popüler olan saç ekimi uygulamaları sayesinde artık sakal, bıyık ve favori gibi bölgelere de rahatlıkla ekim yapılabiliyor. Bu bölgelerde genetik veya farklı nedenlerden ötürü kıl çıkmaması veya kıl kaybının olması durumunda gerçekleştirilen operasyonlar ile başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Sakal, bıyık veya favori bölgelerinde oluşan yara izi, ameliyat izi, yanık izi veya dökülme gibi problemlerin çözümü sakal ekimi ile sağlanabiliyor. Hiç sakal, bıyık veya favori çıkmamış durumlarda bile ekimler başarıyla sonuçlanıyor.

Kılın ekileceği bölgeye enseden alınan saç kökleri nakledilmesi işlemini tanımlayan sakal ekimi işleminde sadece FUE yöntemi tercih ediliyor. Çünkü sakal, bıyık veya favori ekimlerinde FUT yönteminden tatmin edici sonuçlar elde edilemiyor. Kıl köklerinin yani greftlerin toplanması aşamasında daha ince uçlu yani 0,6-0,7 mm’lik punçların kullanılması gerekiyor.

Sakal Ekiminin Aşamaları

1. Sakal Ekimine Hazırlık

Sakalın ekileceği alan dezenfekte edilir. Ayrıca anestezi uygulaması yapılır. Hazırlık aşaması operasyonun konforunu belirleyen aşamadır.

2. Saç Köklerinin Toplanması

Mikro motor adı verilen düşük devir ile dönen silindirik iğnelerle saç kökleri toplanır. Bu aşamada izlenen yol, sakal ekiminin başarısına etki eder.

3. Saç Köklerinin Ekilmesi

FUE yöntemi ile alınan saç kökleri bıyık, sakal ve favori bölgelerine ekilir. Bu işlem profesyonel ve tecrübeli ekip tarafından yapılmalıdır. Yüz bölgesinde ekimlerin açısı çok önemlidir.

Kaç Greft Ekilmeli?

Genel olarak hiç bıyığı olmayan birine 500 ila 1.000 greft ekildiğinde var olan köse görüntüsü gider. Sakal ekiminde 1.000 ila 2.500 greft ekilmesi yeterli olacaktır. Favori ekimlerinde ise 750 ila 1.500 arasında greft ekilebilir.

Uygulamadan Sonraki Süreç Nasıl İlerler?

Sakal ekiminden sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Sağlıklı ve doğal görünüme sahip bir sonuç için operasyondan sonraki süreç de en az operasyon süreci kadar önemlidir. Doktor kontrolünde ilerleyen operasyon sonrası süreçte doktorun ve hasta temsilcilerinin tavsiyelerine uyulduğu takdirde olumsuz herhangi bir durum yaşanmaz.

  • Sakal, bıyık ve favori ekimlerinde kıl kökü alınan ve ekim yapılan alan 3 gün sonra yıkanabilir. Yıkama sonrası ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. 6-7 gün sonrasında pembemsi görünüm ortadan kalkar. Kollardan, bacaklardan, göğüsten veya enseden alınan greftlerin yerinde hiç iz kalmaz.
  • Ekim yapıldıktan sonraki 1 haftalık dönemde mimik hareketlerine dikkat edilmeli ve olabildiğince az kullanılmalıdır. İlk birkaç gün sıvı içecekler ve püre halinde hazırlanan besinlerin tüketilmesi önerilir. 7 gün sonra pansuman yapılır.
  • Ekilen saç kökleri, bıyık bölgesinde zamanla uzayabilir. Köklerin yeterince tutunması için 8-9 gün sonra tıraş yapılabilir veya makas ile kısaltılabilir. Sonrasında ise normal bir şekilde tıraş olunabilir, ekim yapılan bölgedeki kıllar da kesilebilir.
  • 3 haftadan sonra, ekilen sakal ve bıyığın bir kısmında geçici bir dökülme olabilir. Geçici dökülmeden 4-6 ay sonra ise dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kökündeki kalite artışı 2 yıla kadar devam eder.

Sakal Ekimi Fiyatları 2023

Sakal ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal, bıyık ve favori ekimleri lokal anestezi ile yapılır, hissedilen herhangi bir ağrı veya şişme olmaz.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..