Tedavi Özeti
Seans Sayısı 10
Operasyon Süresi 1 Saat
Sonuçların Kalıcılığı 6-8 Ay
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

Lenf Sistemi Nedir?

Vücudumuzda kanımızı taşıyan kan damarları ve dokular arası sıvıyı ve proteinleri taşıyan lenf damarları vardır. Her iki sistem dokularımızın beslenmesi ile ilgili taşıyıcı görevi görür. Lenf damarları da vücudumuzu bir ağ gibi sarar ve kan damarlarının gittiği her yere gider. Lenf sistemimiz sadece dokular arası sıvıyı taşımaz, aynı zamanda vücudumuza giren yabancı organizmaları da bağışıklık sistemimizin merkezlerine taşır. Ayrıca sindirim sistemimizde emilen yağ ve yağda eriyen vitaminlerin taşınmasında baş roldedir.

Zayıflama ve selülite yönelik tedavilerde lenfatik drenaj sistemlerinin kullanılması, tedavilerin etkinliği arttırır. Selülit ve kilo problemlerinde kan ve lenf dolaşımı yavaşlar; vücudumuzda ödem ve metabolik artıklar birikir. Lenf Drenaj Ödem Tedavisinin yöntemlerinden biri olan Lenf Drenaj Masajı ise metabolizmayı ve dolayısıyla kilo verme sürecini hızlandırır.

Lenf Drenaj Masajının Etkileri Nelerdir ?

  • Lenf ve kan dolaşımını düzene sokar,
  • Dokulara besinlerin daha kolay ulaşmasını sağlar,
  • Dokulardan toksinlerin daha hızlı uzaklaştırılmasını sağlar.

Bölgesel yağ aldırma ameliyatları veya yoğun egzersiz sonrasında oluşan ödemlerin, menopoz ya da menstrual dönemlerde vücutta oluşan şişliklerin tedavisine yönelik de kullanılır.

Kaç Seans Uygulanır?

Uygulanacak bölge ve ödemin şiddetine göre haftada 2 veya 3 seans olacak şekilde 10 seans gerekebilir.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Seans süresi ortalama 60 dakikadır. Ve işlem sonrasında masaj yapılmış gibi rahatlama hissi yaşanır.


Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç