Tedavi Özeti
Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 45-90 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 2 Gün
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

CoolSculpting Nedir?
CoolSculpting Nedir?

CoolSculpting Nedir?

CoolSculpting ya da bir diğer adıyla Soğuk Lipoliz yağ dokusunu dondurarak parçalayan bir medikal estetik yöntemidir. Kısa sürede etkili sonuçlar yaratan, etkinliği ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmış CoolSculpting uygulaması, dokunun bir başlık yardımıyla ve vakum yoluyla emilerek 1 saat süreyle -6°C derecelik bir soğuğa maruz bırakılması esasına dayanarak çalışır. CoolSculpting uygulamasının ardından yağ dokularının beslenme sistemleri bozulur ve lenf kanalıyla vücuttan atılır.

CoolSculpting Nasıl Uygulanır?

Konsültasyon sürecinde işlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler dermatoloji uzmanı tarafından belirlenir ve bu bölgeler cildinizin korunması için koruyucu özel bir malzeme ile kaplanır. Cihazın uygulama başlığı belirlenen alana yerleştirilir ve vakum ile ilgili bölge uygulama başlığının haznesine çekilir. CoolSculpting, tedavi sırasında yağ tabakasının bulunduğu bölgeyi kontrollü bir şekilde soğutur ve cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde yapısal değişiklikler başlatır.

CoolSculpting tedavisinin uygulama süresi bölgeye ve uygulama başlığının çapına göre değişkenlik gösterse de seans süresi ortalama 30-60 dakikadır ve genellikle tek seans uygulama yeterlidir. Yağ hücrelerinin soğuk lipoliz teknolojisi ile soğutularak parçalandığı bu işlem, ağrısız ve acısızdır.

CoolSculpting Yağları Nasıl Yok Eder?

coolsculpting.png

 1. Yağ hücrelerini hedef alarak onları yok olacakları bir sıcaklığa kadar dondurur.
 2. Yağ dokusunu kontrollü bir biçimde soğutarak yok ederken deriyi ve çevredeki dokuyu korur.
 3. Tedaviyi takiben yağ hücreleri zamanla yok olur.
 4. Yağ hücreleri sindirim sistemi tarafından vücuttan atılır.

Diğer Bölgesel İncelme Uygulamalarından Farkı Nedir?

Klinik araştırmalarda elde edilen veriler sonucunda CoolSculpting tedavisinin ardından tedavi bölgesinde daha az sayıda yağ hücresi olduğu gözlemlenmiştir. Yağ hücrelerinde %20-%30 aralığında bir azalma sağlar. Uygulandığı bölgelerde yağ kütlesini sıfırlamadığından dolayı asla bir çöküntü veya engebeli sonuç yaratmaz. Oldukça güvenli ve konforlu bir uygulamadır.

CoolSculpting Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, cerrahi operasyon istemeyen, spor ve diyet uygulamalarında sonuç alamayan ayrıca bu uygulamaların sonuçlarını hızlandırmak isteyen 15 yaş üstü herkese uygulanabilir.

CoolSculpting Kimlere Uygulanamaz?

CoolSculpting uygulaması hamileler ve soğuğa alerjisi olanlar haricinde erkek ve kadın fark etmeksizin herkese uygulanabilir.

CoolSculpting Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

CoolSculpting-Treatment-Areas-San-Diego.jpg
 • Alt ve üst karın,
 • Kollar,
 • Sırt,
 • İç ve dış bacak,
 • Basen,
 • Love handle (simitler),
 • Popo altı,
 • Diz üstü ve diz içleri.

Kısaca yağı iki parmak arasında tutabildiğimiz tüm bölgelerde CoolSculpting tedavisi uygulanabilir.Seans Süresi Ne Kadardır?

Uygulama süresi bölgeye ve uygulama başlığının çapına göre değişkenlik gösterse de seans süresi ortalama 30-60 dakikadır.

Kaç Seans Uygulanır?

Genellikle tek seans uygulama yeterlidir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Tedavi sonrasında cildin hassasiyeti doğrultusunda uygulanan bölgede geçici kızarıklık ve uyuşma gözlemlenebilir.

Uygulama Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Sonuçlar tedaviden iki ay sonra ortaya çıksa da ikinci haftadan itibaren tedavinin etkisini gözle görmek mümkün hale gelir. 1.5 ayda değişim belirginleşir, dört ay boyunca da tedavinin etkisi ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.

Sonucun Kalıcılığı Ne Kadardır?

CoolSculpting tedavisi diğer bütün medikal estetik yöntemlerden farklı olarak yağ hücre sayısında kalıcı bir azalma sağlar. Fakat sonuçların ömür boyu kalıcı olması için uygulamadan sonra kilo almamaya özen gösterilmelidir.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç