Otolog Kök Hücre Tedavisi

Seans Sayısı
3
Operasyon Süresi
30 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Kişiye Göre Değişir
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
1 Gün
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Otolog Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Otolog Kök Hücre Tedavisi; Yaş alma ile birlikte üretimi azalan kolajen ve elastin sebebiyle deride birtakım sarkmalar, çökmeler kısacası yaşlılık belirtileri meydana gelir. Otolog (kök hücrenin kişinin kendisinden alındığı) kök hücre tedavilerinde, kişinin kulak arkasından veya güneş ışığına maruz kalmayan bir bölgesinden 3 mm biyopsi örneği alınır.

Alınan bu doku örneği, fibroblast hücrelerinin üretimi için kullanılır. Birkaç folikülden alınan dermal papilla hücreleri (fibroblast) çoğaltılır ve daha sonra ciltte yeni hücre üretimi sağlaması için kişiye geri enjekte edilir.

Otolog fibroblastlar, kolajen ve elastin üretiminin artmasını sağlar. Bu uygulama, hem yüz hem de tüm vücuda güvenle uygulanabilir. Özellikle yanık veya derin izlerin bulunduğu alanların onarılmasını, eğer doku kaybı var ise bu sorunun düzeltilmesini sağlar.

Yeni hücre üretimi sayesinde cilt ve saç hücreleri restore edilir. Cilt gençleştirme ve leke karşıtı etkinliğinin yanı sıra saç büyümesini teşvik ederek dökülme karşıtı etki gösterir. Kök hücre tedavileri sayesinde saç dökülmesi durdurulur, saçlar güçlendirilir ve saç hacmi artırılır. Sizler de otolog kök hücre tedavisi hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Fibroblast Nedir?

Fibroblastlar, bağ doku yapısında baskın olarak bulunan ve deride birçok rolü olan hücrelerdir. Derinin yapısı ve bütünlüğü üzerinde önemli rol oynayan bu hücrelerin doku yenileyici ve gençleştirici etkisi vardır.

Otolog Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fibroblast üretimi için kişinin kulak arkasından veya güneş ışığına maruz kalmayan bir bölgesinden 3 mm biyopsi ve kan örneği alınır. Uluslararası standartlarda (cGMO koşullarında) ve Sağlık Bakanlığı tarafından üretim izni olan laboratuvarlarda öncelikle biyopsi örneğinden fibroblast hücreleri ayrıştırılır. Sonrasında ise bu fibroblast hücreleri steril koşullarda çoğaltılır/üretilir.

Yeni fibroblast üretim süreci ortalam 4-6 hafta kadar sürer. Sürecin sonunda kişiye nakledilebilecek sayıda fibroblast hücre sayısına ulaşılmış olur. Kalite kontrol ve karakterizasyon aşamalarından sonra hazırlanan ürün, kişiye enjekte edilir.

Otolog Kök Hücre uygulaması, mezoterapi işlemi gibi iğne ile yapılır. Uygulama sırasında ağrı olabileceği için lokal anestezik kremler kullanılabilir. Hazırlanan enjeksiyonlar, derinin orta tabakasına, özel iğne uçları kullanılarak uygulanır. Tedaviden iyi sonuç almak için seansların düzenli yapılması gereklidir.

Hangi Bölgelere Yapılabilir?

 • Saçlı deriye,
 • Yüze,
 • Boyna,
 • Dekolte bölgesine.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

 • Kapanmayan kronik yaraların iyileştirilmesi,
 • Akne veya suçiçeği sonrasında oluşabilen çukurcuk şeklindeki izlerin tedavisi,
 • Ciltteki çizgi ve kırışıklıkları giderme,
 • Lekeleri giderme,
 • Saç dökülmesini durdurma,
 • Saçları kalınlaştırma,
 • Saç hacmini artırma,
 • Elastikiyeti artırma,
 • Yaşa bağlı cildin matlaşmasını giderme,
 • Dudak dolgunlaştırma,
 • Cildi yeniden yapılandırma.

Kimlere Uygulanabilir?

Kişinin kendi hücresi çoğaltıldığı için hiçbir yan etkisi yoktur. Dermatoloji zmanının uygun gördüğü herkese uygulanabilir.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Hamile veya emzirme döneminde olanlara,
 • Kanser hastalarına.

Ciltteki kolojen oluşumu olumlu yönde etkilemek için Doku Medical’de Red Touch kolojen tedavisi uygulaması da mevcuttur. Daha fazla bilgli almak için Red Touch sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Otolog Kök Hücre Tedavisi Fiyatları 2023

Otolog kök hücre tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlemden sonra mikro enjeksiyona bağlı olarak ciltte hafif kızarıklık ve minik kabarcıklar görülebilir ama kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçer.

Uygulama alanına temas edilmemeli ve güneşten korunmalıdır.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..