Lazerle Dövme Silme

Seans Sayısı
4-8
Operasyon Süresi
40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
3 Hafta
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Yaz Döneminde Yapılması Tercih Edilmiyor
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Dövme Nedir?

Lazerle Dövme Silme; Dövme işlemi, farklı boyutlardaki renk pigmentlerinin, iğne yardımı ile derinin bir katmanına enjekte edilmesi esasına dayanır. Ancak Bağışıklık sistemimizin ana görevi vücudumuzu yabancı maddelerden korumaktır.

Bağışıklık sistemimiz dövme uygulaması başladığı andan itibaren vücuda giren bu yabancı maddelerden kurtulmak ister ve uygulama bölgesine akyuvarlar gönderir. Akyuvarlar yabancı maddeye saldırır.

Bu saldırının amacı yabancı maddeleri sistemin dışına atmaktır ancak dövme yapılırken uygulanan boya pigmenti, akyuvarların işini yapmasını engelleyecek büyüklüktedir.

Dövmeleri kalıcı kılan da bu pigment parçalarının bağışıklık sistemi tarafından yok edilemeyecek kadar büyük olmasıdır. Sizler de lazerle dövme silme hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Lazerle Dövme Silme Uygulaması Nedir?

Lazerler ışınları, derinin üst katmanına yani yüzeyine zarar vermeden deri içindeki renkli dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emer ve bu ışığın enerjisi sayesinde pigmentler çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Bu küçük parçacıklar vücudun bağışıklık sistemi tarafından kolayca emilir ve yok olur.

Bu süreç çok yavaş çalışır. Bu sebeple parçalanmış boyanın deriden uzaklaştırılabilmesi için seanslar arasında ortalama 6 hafta beklemek gerekir. Bu bekleme sürecinde aynı zamanda derinin içindeki boyanın parçalanması sırasında oluşan doku hasarı da onarılır.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Uygulanır?

Kalıcı dövmeleri silme işleminde genelde Q- Switched ND: YAG lazer tekniği kullanılır. İşlem öncesinde cilt anestezik kremler ile uyuşturulur ve işlem sırasında soğuk uygulama yapılarak ağrının etkisi azaltılır. Uygulanacak lazer tekniği dövmenin rengine ve yapısına uygun olarak dermatoloji uzmanı tarafından belirlenir.

İşlem Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • İşlemden önce solaryumdan ve güneşten kaçınılmalı,
  • Düzenli kullanılan ilaçlar var ise doktora bildirilmeli,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa 3 gün öncesinden bırakılmalı.

Hangi Renkler Daha Kolay Silinir?

En kolay silinen renkler, siyah ve koyu laciverttir. Kırmızı, mor ve mavi gibi ara renkleri de silmek mümkün iken yeşil rengi silmek daha zordur.

Her Dövme Silinebilir Mi?

Çoğu dövme lazer tedavisi ile yok edilebilir. Birçok ana rengi lazerle silmek mümkün olsa mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları ve ten rengi, beyaz renkli dövmeler lazer ile silinemez. Bu nedenle ileride dövme sildirmeyi düşünenlerin lazerle silinmesi zor veya imkansız olan renkleri tercih etmemesi önerilir.

Lazerle Dövme Silme Fiyatları 2023

Lazerle dövme silme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle dövme silme işlemi 30 ila 60 dakika arasında değişmektedir.

Lazerle dövme silme işleminden sonra genellikle belirli bir miktar ağrı olmaktadır. İşlem sonrası bazı anestezik krem ve ilaçların kullanılması ile ağrının azalması amaçlanır.

Lazerle dövme silme işlemi sonrası kişi normal yaşamına dönebilir.

Bir gün banyo ve sıcak su ile temas edilmemelidir. İkinci gün ılık su, sabun veya temizleyici ile lif kullanmadan temizlik yapılabilir. En az iki hafta tedavi alanını güneş veya solaryum gibi yapay ışık kaynaklarından korumak gerekmektedir.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..