Tedavi Özeti
Seans Sayısı 4
Operasyon Süresi 30 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı Kişiye Göre Değişir
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

Hem yağ yak, hem kas yap!
Hem yağ yak, hem kas yap!

Emsculpt Neo Nedir?

Emsculpt Neo vücudu şekillendirirken aynı anda kas yaptıran ameliyatsız bir medikal estetik uygulamasıdır. ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından etkisi onaylanmış bir uygulama olan Emsculpt Neo, Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Elektromanyetik (HIFEM) teknoloji ile radyofrekansı bir arada kullanarak karın kası, popo kaldırma ve kol sıkılaştırma gibi alanlarda hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeden vücudun yağ yakmasını sağlar ve kas dokusunu harekete geçirir.

Radyofrekans enerjisi ile çalışan ilk kas şekillendirme teknolojisi olan Emsculpt Neo, radyofrekans dalgaları sayesinde kan akışını hızlandırır ve yağ oranını azaltır. Aynı zamanda kasları HIFEM enerjisi öncesinde ısıtarak kas oranında daha etkili bir artış sağlar. Böylece vücuttaki kas oranında yaklaşık %25’lik bir artış yaratırken yağ oranında ise %30 azalma meydana getirir. Vücudu inceltirken aynı zamanda şekillendiren Emsculpt Neo, güvenli uygulaması sayesinde vücudu fazla ısıya karşı korur.

Emsculpt Neo’nun Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Vücut şekillendirme uygulamalarının hemen hepsi cildi sıkılaştırma ve yağ yakma amacına yönelik bir hizmet sunar. Vücut şekillendirme uygulamalarında başarılı sonuçlar görmenin en kısa yolu vücudun, incelme ve sıkılaşmaya uygun alt yapıya sahip olmasıdır. Bu alt yapıyı oluşturmak ve fark yaratan sonuçlar için genellikle vücut şekillendirme cihazlarına ek olarak dengeli beslenme ve egzersiz takviyesi şarttır.

Bilinen tüm bölgesel incelme cihazları doğrudan yağ yakmaya odaklanırken, Emsculpt Neo aynı anda kasların da gelişmesini sağlar. Yani Emsculpt Neo yağ yakarken kas yapan tek uygulamadır. Bir seansta kasların uyarılmasından elde edilen vücut hareketliliği 2-3 gün devam eder. Vücuttaki kas dokularını harekete geçirme prensibine dayanan Emsculpt Neo’nun temel hedefi üç ana bölgede hareketliliği sağlamaktır. Tekrarlanan seanslar ile vücut bu alışkanlığı kazanır ve kan dolaşımı hareketliliği sürekli hale getirilir. Bu sayede 4 veya 6 seanslık uygulama sonrasında kaslarda belirgin bir gelişme ve yağ oranında azalma görülür. Emsculpt Neo’nun tek seansı, yaklaşık 12-16 haftalık ortalama düzeydeki antrenmana eş değerdir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 • Karın,
 • Kalça,
 • Üst ve alt bacak,
 • Ön ve arka kol.

Emsculpt Neo İle Popo Sıkılaştırma

Popo kaldırma ve sıkılaştırma odaklı Emsculpt Neo, kalça bölgesine uygulandığında 20.000 defaya kadar çıkabilen derin kasılmalar yaratır. Bu kasılmalar 20.000 squat hareketine denk gelen bir vücut aktivitesi oluşturur. Emsculpt Neo tedavisi, bunu normal şartlarda imkânsız olan derin üst-maksimal kas kasılmalarına neden olarak başarır. En sıkı egzersizde bile elde edilemeyecek olan kas kütlesi kazanımı ve sıkılaşma işlemi kalça bölgesine uygulandığında ilk seanstan itibaren daha sıkı ve kalkık bir popo bölgesi oluşumu sağlar.

Elektromanyetik teknoloji, kalçadaki kasları sıkılaştırırken çevresindeki yağ hücrelerinin de yüklerini atar. Sonuç; sıkılaşmış, tonlanmış ve kaldırılmış bir popo; hem de dolgu maddesi, implant veya ameliyat olmadan!

Emsculpt Neo İle Daha Sıkı Karın Kasları

Cinsiyet gözetmeksizin, karın bölgesi insan vücudunda en fazla yağ kütlesinin toplandığı yerdir. Vücutta toplam bir sıkılaşma için gerekli olan yağ yakımı ve kas oluşumu Emsculpt Neo uygulaması ile karın bölgesinde de sağlanabilir. Abdominal bölgeye uygulanan tedavi, kas dokusunu belirginleştirerek daha düz ve sıkı bir karın görünümü sağlar. Emsculpt Neo tedavisi karın bölgesine uygulandığında 20.000 mekik hareketine denk gelen vücut aktivitesi oluşturur. İlk seanstan itibaren karında biriken yağların kaybolmasını ve abdominal bölgedeki kasların uyarılmasını sağlar.

Emsculpt Neo İle Daha Sıkı Kollar

Zaman zaman ihmal edilen ama aslında çok önemli olan kol bölgesinde sıkılaşma ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiş kol tedavisi, ilk defa 2019 yılında ortaya çıkmış ve geliştirilmiştir. Emsculpt Neo, kol bölgesine uygulandığında, kolajen ve elastin liflerin azalmasına bağlı olarak derinin sıkılığını yitirmesi sebebiyle oluşan sarkmaları ortadan kaldırır. Alt ve üst kollara daha canlı ve sıkı görünüm verir. Emsculpt Neo uygulaması özellikle kadınların kollarında oluşan ve gidermekte zorlandıkları yağlanmaya karşı etkili ve konforlu bir tedavidir. Bu tedavi, ön kol ve arka kol olarak ifade edilen iki farklı bölgeye ayrı ayrı uygulanabilmektedir.

Uygulama Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulamanın somut sonuçları hissedilir seviyede çıplak gözle 2-4 hafta içerisinde görülür. Kişilerin vücut kitle endeksi oranlarına bağlı olarak yağ dokusu daha yoğun olanlarda biraz daha zaman alıcı olsa da ilk seanstan sonra bile vücudun kas yapısına bağlı olarak belirgin bir fark görülmesi mümkündür. En doğru sonuç seanslar bittikten yaklaşık 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Uygulamanın etkileri bir yıl boyunca devam eder.

Kimlere Uygulanabilir?

 • Kas oranını artırmak isteyenlere,
 • Yağ yakmak isteyenlere,
 • Tek bir bölgenin şekillenmesini arzulayanlara,
 • İnatçı bölgesel yağlara sahip olanlara.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Kalp pili olanlara,
 • Hamilelere,
 • İşlem bölgesinde aktif enfeksiyonu veya açık yarası olanlara,
 • Yeni ameliyat geçirmiş kişilere,
 • Kanser tedavisi görenlere.

Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

Emsculpt Neo uygulamasının radyofrekans ve HIFEM teknolojisini ileten başlıkları, ısı kontrolü sağlar. Isıyı kontrol altında tutan bu teknoloji sayesinde, işlem bölgesindeki sıcaklık 43 dereceyi aşmadığı için herhangi olumsuz bir durum oluşturmaz. Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmış olan Emsculpt Neo’nun etkinliği en saygın bilimsel yöntemlerle (MRI, CT, US ve Histoloji) yedi bağımsız klinik çalışma ile test edilmiştir.

Uygulama Sırasında Ağrı/Acı Hissedilir Mi?

Emsculpt Neo'nun en önemli özelliklerinden biri, bir seanstan sonra hissedeceğiniz tek şeyin yoğun spor yapmış olma hissidir. Bu neden iyileşme süreci gibi bir durum da söz konusu değildir ve işlemden sonra günlük hayata rahatlıkla dönülebilir.

Kaç Seans Uygulanır?

Seans sayısı doktor muayenesi sonrasında oluşturulacak tedavi protokolüne bağlı olsa da genellikle birkaç gün arayla haftada 2 kez olmak üzere toplam 4-6 seans uygulama yapılır.


Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç