Burun Dolgusu - Sıkça Sorulan Sorular (FAQ) Burun Dolgusu

Tedavi Özeti
Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 12-18 Ay
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim Her Mevsim

Bir kaç yıl öncesine kadar estetik sektöründe anestezi gerektiren cerrahi operasyonlar tercih edilirken günümüzde bu operasyonların yerini ameliyatsız medikal estetik uygulamaları aldı. Medikal estetik uygulamaları, cerrahi operasyon olmak istemeyen kişilere, kısa sürede, kalıcı, konforlu bir tedavi seçeneği ve etkili çözümler sunuyor. Son yılların en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biri olan burun dolgusu da kişilere ameliyat olmadan; burun üzerindeki keskin köşeleri yumuşatma, burun ucunu kaldırma, çöküntüleri doldurarak burnu şekillendirme ve hafif burun eğriliğini düzeltme imkanı sunuyor.

Burun Dolgusu Nedir?

Cerrahi müdahalesiz yani ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, burundaki şekilsel sorunların deri altına dolgu malzemeleri enjekte edilerek düzeltilmesidir. Burun dolgusu uygulaması ile burundaki boşluklar, girintiler, kontur eksiklikleri ve asimetri tedavi edilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlemden önce uygulama bölgesine lokal anestezik krem uygulanır. Ardından belirlenen bölgelere iğne kullanmadan kanül yardımıyla hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri enjekte edilir. Yaklaşık 20-30 dakika süren işlemden sonra uygulama bölgesine antibiyotik içeren krem uygulanır.

Burun-dolgusu.png

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

 • Burundaki asimetrilerin düzeltilmesi,
 • Burundaki yapısal eğriliklerin giderilmesi ve azaltılması,
 • Burun kontürünün yumuşatılması,
 • Burun kemeri veya burun sırtındaki çöküntülerin düzeltilmesi,
 • Burun kemerinin dolgu ile yükseltilmesi,
 • Burun estetiği ameliyatı sonrası burunda hafif asimetrilerin düzeltilmesi,
 • Burun ucunun kaldırılması.


Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kemik ve kıkırdak yapısına müdahale edilmeden gerçekleştirilen bir işlem olması sebebiyle yaklaşık 12-18 ay arasında bir kalıcılık süresi bulunur. Etkisi geçtikten sonra kişi dilerse uygulamayı tekrarlayarak işlemin etkisini devam ettirebilir. Yapılmış olan burun dolgusu, kişinin sonuçtan memnun olmadığı durumlarda, eritilebilir ve burun orijinal şekline döndürülebilir.

Avantajları Nelerdir?

 • Burun yapısının yüzünüz ile uyumlu ve orantılı olmasını amaçlayan bu uygulamada, insan vücudundaki cilt dokusunda, kaslarda, kıkırdakta ve eklemlerde doğal olarak bulunan bir polisakkarit olan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılır.
 • Yapılan burun dolgusu ile ilgili bir sorun ortaya çıktığı takdirde dolgunun eritilerek burnun eski haline hemen getirilebilmesi yani uygulamanın geri dönüşümlü olması, kişiye birçok yönden avantaj sağlar.
 • Burun dolgusu, Rinoplasti olmayı düşünen ama karar veremeyen kişilerin sonuç hakkında fikir sahibi olmasını sağlayabilir.
 • Yaklaşık 20 dakika süren işlem sonrasında herhangi bir kanama veya morarma olmayacağı için günlük hayata rahatlıkla dönülebilir.

Kimlere Uygulanabilir?

Uygulama burnunun görüntüsünden memnun olmayan herkese uygulanabilir.

Burun Dolgusu Sosyal Yaşantıyı Etkiler Mi?

Burun Dolgusu uygulaması sosyal yaşantıyı etkilemeyen pratik ve konforlu bir tedavi seçeneğidir. İşlemden sonra günlük hayata rahatlıkla devam edilebilir.


Öncesi Sonrası

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç