Operasyon Özeti
Operasyon Süresi 2 Saat
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Hastanede Yatış 1 Gün
Hassasiyet Süresi 2-3 Hafta
Anestezi Genel Anestezi
İşe Dönme Süresi 2-3 Hafta

Popo Estetiği Nedir?

Popo ve kalça bölgesindeki vücut kontörünü değiştirmek, kum saati görünümü elde etmek için uygulanan cerrahi işlemlerdir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği operasyonuna çoğunlukla kozmetik nedenlerden ötürü başvuruluyor olsa da, kişinin bu operasyon için uygun olup olmadığına konsültasyon esnasında plastik cerrahi uzmanı tarafından karar verilir.

Operasyon öncesindeki konsültasyon sürecinde, plastik cerrahi uzmanı tarafından vücut yapısı incelenir. Bu noktada rahatsızlık duyulan sorunların net bir şekilde ifade edilmesi çok önemlidir. Konsültasyon sürecinde Vectra cihazı ile çekilen fotoğraflar üç boyutlu olarak modellenir ve bu model doktorun yapacağı işlemi gösterebilmesi açısından önem taşır. Operasyondan sonraki vücut yapısını, operasyondan önce görselleştirebilme ve sorunu doğru analiz edip doğru sonuca ulaşma imkânı sunar.

Popo Estetiği uygulamasının birden fazla yöntemi vardır. Vücut yapısına ve doktorun tavsiyesine uygun olan işlem seçilir. Genel anestezi altında yapılan operasyonlarda uygun bulunan yönteme yönelik adımlar izlenir.

Yakın bir geçmişte geliştirilen plastik cerrahi teknikleri, estetik olarak kalça genişletme olanağı sunar. Genel anlamda popo estetiği için iki farklı yöntem tercih edilebilir. Bunlar tıpkı meme büyütme operasyonlarında olduğu gibi yağ enjeksiyonu ve silikon ile popo estetiğidir.

Vectra ile 3D modelleme
Vectra ile 3D modelleme

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu yapılan yöntemde, yumuşak dokuya odaklanılır. Bu da kalçada daha doğal bir görünüm ve daha doğal bir his yaratır. Bu işlem sırasında, bel bölgesinden liposuction ile alınan yağ süzülerek saflaştırılır ve ideal bir kalça görünümü oluşturmak için kalçanın dış bölgesine enjekte edilir. Bu yöntem, yağ grefti olarak da adlandırılır.

Yağ transferi ile yapılan popo estetiği uygulamaları, vücudunda yağ oranı düşük olan hastalar için tavsiye edilmez. Çünkü bu uygulamayı yapabilmek için hastanın karın bölgesi, kalçalar ve bacak çevresi gibi alanlarda yeterli miktarda yağ olması gerekir. Diğer yandan, popo estetiğinde kullanılmak üzere yağ grefti alınması, vücudun diğer bölgelerinde bulunan yağları azaltır ve daha ince bir vücut görünümüne sahip olmayı mümkün kılar.

Popo bölgesine yağ enjeksiyonu uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Yağ transferi işleminde herhangi bir kesi yapılmadığından, silikon uygulamalarına göre daha az risk taşır.
  • Çok fazla miktardaki yağ enjeksiyonlarında risk faktörü artar.
  • Bu uygulamalarda tam iyileşme süresi, 6-8 hafta arasında değişiklik gösterir.
  • İşlem sonrası ilk günlerde, otururken ve ayakta dururken, aceleci davranmayın ve hızlı hareket etmeyin. Gerekirse, birinden yardım isteyin.
  • Sentetik materyallerin kalçalara enjekte edilmesi, tehlikeli reaksiyonlara ve kötü sonuçlara neden olabilir. Bunu kanıtlayan birçok bilimsel makaleler vardır.
  • Kalça dolgusunda kolajen gibi bir maddenin kullanılması, prosedürün düzenli olarak tekrarlanmasını gerektirdiğinden, son derece maliyetli olacaktır.

Silikon İmplantı İle Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Silikon popo protezleri ile gerçekleştirilen estetik operasyonlarda ise genellikle meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon protezlerin benzerleri kullanılır. Kalçaların daha şekilli ve daha geniş görünmesi için yapılan bu işlem sırasında doktorunuz, protezin popo kasının altında kalıcı olarak kalmasını sağlamak için, silikonun yerleştirileceği kalça bölgesine yakın bir noktada bir kesi yapar.

Popo bölgesine silikon implantı uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Popo estetiği uygulamaları ile ilişkili bazı risk ve uzun bir iyileşme süresi olmasına rağmen, iyileşme süreci, benzer silikon uygulamalarına göre, daha konforludur. Çünkü kalça bölgesinde daha az sinirin bulunur.
  • Ayrıca, silikonlar genellikle dokuya derinlemesine yerleştirilmez. Bu nedenle, potansiyel komplikasyonların ortaya çıkma riski daha azdır.
  • Operasyondan sonraki ilk 1-2 aylık süreçte özel koruyucu giysiler giyilmesi ve zorlayıcı egzersizlerden kaçınılması önerilir.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç