El Vitamini

Seans Sayısı
3-4
Operasyon Süresi
30 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
6 Ay
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

El Vitamini; Cildimiz için nem oldukça önemlidir. Özellikle ellerimiz hava şartları, genetik faktörler, yoğun kimyasal kullanımı gibi çeşitli nedenlerden ötürü kuruyabilir ve derimiz üzerinde çatlaklar oluşabilir.

Cilt tipi yağlı olan kişilerde bile zaman zaman, mevsimsel ya da durumsal olarak el kuruluğu problemi ortaya çıkabilir. Bu tarz durumlarda nemlendirici krem takviyesi yeterli gelmeyebilir ve ellerdeki kuruluk problemi kalıcı olarak çözülemeyebilir. Sizler de el vitamini hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsinizç

Ellerimiz Neden Kurur?

Derimizin en yüzeysel tabakası olan epidermiste uygun miktarda su bulunmamasıyla alakalı olarak ortaya çıkar. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaş almaya bağlı olarak görülme olasılığı da artar.

 • Hava şartları: Ellerimiz, sıcaklık ve nem seviyelerinin düştüğü kış aylarında kuruma eğilimindedir.
 • Isınma şekli: Kalorifer, odun sobası, yerden ısıtma cihazları ve şömineler ortamdaki nemi azaltır ve elleri kurutur.
 • Sıcak duş ve sık el yıkama: Uzun süreli sıcak duş veya sık el yıkama ellerin kurumasına neden olabilir.
 • Sert sabun ve deterjan: Pek çok sabun, deterjan, dezenfektan ve şampuan türü ellerdeki nemi ve yağı gidererek kuruluğa neden olur.
 • Yeterli sıvı alınmaması: Her gün yeterli miktarda su içmek ellerin nemini koruması için gerekli ve önemlidir. Yetersiz sıvı alımı kuruluğa neden olan önemli faktörlerden biridir.
 • Cilt rahatsızlıkları: Atopik dermatit veya sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıkları olan kişiler el kuruluğu problemine eğilimlidir.
 • İlaç kullanımı: El kuruluğu bazı ilaçların yan etkisi olarak ortaya çıkabilir.

El Kuruluğunun Belirtileri Nelerdir?

 • Özellikle duştan veya yüzdükten sonra ellerde gerginlik hissi,
 • El yüzeyinde pütürlü bir görünüm,
 • Ellerde kaşıntı, soyulma ve pullanma,
 • El yüzeyinde ince çizgi, kırışıklık veya çatlak oluşumu,
 • El yüzeyinde kızarıklık ve döküntü,
 • El yüzeyinde kanama ve derin çatlaklar,
 • Kaşımaya bağlı izler ve renk değişikliği.

El kuruluğu problemi genellikle yaşam tarzı değişiklikleri, kullanılan nemlendirici krem ve losyonlara olumlu yanıt verir. Ancak bazen bu problem çeşitli faktörlere bağlı olarak nemlendirici takviyesine karşı direnç gösterebilir ve kişinin kendi çabasıyla geçmeyebilir. Bu noktada El Vitamini uygulaması kuruluk problemine kalıcı çözüm getirir.

El Vitamini Nedir?

El vitamini, içeriğindeki hyalüronik asit, A-E vitamini, aminoasit ve peptitler sayesinde cildi besleyen ve nemlendiren bir medikal estetik uygulamasıdır.

El Vitamini Nasıl Uygulanır?

El Vitamini işlemine başlamadan önce uygulama bölgesine anestezik krem sürülür. Ardından cildin ihtiyacına yönelik hazırlanan özel karışım çok ince iğneler kullanılarak deri altına enjekte edilir.

El Vitamini Fiyatları 2023

El vitamini fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

El Vitamini uygulaması cinsiyet fark etmeksizin el kuruluğu problemi yaşayan herkese uygulanabilir.

Seans yaklaşık olarak 15-20 dakika sürer.

Genellikle tek seans uygulama yeterlidir. Dermatoloji uzmanı gerekli gördüğü taktirde belirli aralıklarla tedaviyi tekrarlayabilir.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..