Tedavi Özeti
Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 30 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 3-4 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 1 Gün
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim Her Mevsim

Alloblast Nedir?
Alloblast Nedir?

Alloblast Nedir?

Alloblast (Fibroblast), yenidoğan sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerin yani fibroblast hücrelerinin, laboratuvar ortamında çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesidir. Diğer otolog (kişinin kendisinden alınan) kök hücre tedavilerinde olduğu gibi, Alloblast’ın içeriğindeki fibroblast hücreleri de örnek dokudan elde edilir. Fakat burada kişinin kendi hücreleri değil, yenidoğanın hücreleri kullanılır.

Yaş alma ile birlikte üretimi azalan kolajen ve elastin sebebiyle deride birtakım sarkmalar, çökmeler kısacası yaşlılık belirtileri meydana gelir. Yenidoğan bebeğin sünnet derisinden alınan fibroblastlar ise kolajen ve elastin üretiminin artmasını sağlar. ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayına sahip bu uygulama, hem yüz hem de tüm vücuda güvenle uygulanabilir. Özellikle yanık veya derin izlerin bulunduğu alanların onarılmasını, eğer doku kaybı var ise bu sorunun düzeltilmesini sağlar.

Nasıl Üretilir?

Yüksek teknoloji sistemine sahip GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda, milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğalması sağlanır. Bu işlem FDA onayı çerçevesinde fibroblast üretim tekniğine özgü kritik prosesler dahilinde gerçekleştirilir. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartlarının belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale gelir.

Nasıl Uygulanır?

Alloblast uygulaması krem ile anestezi uygulandıktan mezoterapi işlemi gibi iğne ile yapılır. İşlemden sonra sadece iğne izleri belirgin olabilir; izler bir iki saat sonra kaybolur. Tek seans uygulamanın yeteri olduğu tedavide, duruma göre seans sayısı artırılabilir veya probleme göre tekrar yapılabilir.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

  • Bozulan veya azalan kolajen ve elastin üretimini tetikleme,
  • Cildin sıkılaşması,
  • Cilt hasarlarını giderme ve cildi gençleştirme,
  • Derideki hücresel yapıyı iyileştirme ve destekleme,
  • Geçmeyen deri yaralarını veya doku kaybı olan çukurları giderme,
  • Lekeleri giderme,
  • Ciltteki kırışıkları yok etme,
  • Cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlama.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

Kaç Seans Uygulanır?

Tek seans uygulama yeterlidir. Uygulama yapılan bölgeye ve tedaviye göre seans sayısı artabilir.

Kimlere Uygulanabilir?

18 yaş üstündeki herkese uygulanabilir.

Uygulama Sırasında Ağrı/Acı Hissedilir Mi?

Ağrılı bir işlem değildir. Tedaviden 30 dakika önce anestezik krem uygulanır.

Sosyal Yaşantıyı Etkiler Mi?

İşlemden sonra mikro enjeksiyona bağlı olarak ciltte hafif kızarıklık ve minik kabarıklar görülebilir ama kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçer.


Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç