Tedavi Özeti
Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 2 Saat
Sonuçların Kalıcılığı 2 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi Yok
İşe Dönme Süresi 1 Gün
Anestezi Soft Sedasyon
Mevsim Her Mevsim

Endolift Nedir?

İleri teknoloji ile birlikte gelişen medikal estetik uygulamaları, yaş alma, çevresel faktörler ve yaşam biçimine bağlı olarak değişen, sarkan ve kırışan cildin toparlanmasına yardımcı olmak üzere alternatif çözümler olarak ortaya çıkmıştır. Bu alternatif çözümler arasında en etkili olan FDA onaylı Endolift uygulamasıdır.

Ameliyatsız yüz germe teknikleri arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Endolift, cilt yenileme ve yüz şekillendirmeyi bir arada sunan kombine lazer tedavisidir. Yüz, çene, boyun bölgelerindeki sarkmalarda ve göz altındaki torbalarda, cerrahi bir operasyon gerektirmeden, kesi ve anesteziye ihtiyaç duyulmadan sadece hava soğutma ile uygulanmaktadır. ​Kısa sürede, hızlı bir gençleşme vaat eden, sadece 45 dakika süren, kesi ve anestezi gerektirmeden uygulanan Endolift tedavisi ile anında gözlemlenen sonuçlar elde edilir.

Endolift Nasıl Uygulanır?

Cerrahi bir operasyon olmayan bu yöntemde, bir saç teli kalınlığındaki (200 veya 300 mikron) mikrofiber bir uç ile doğrudan deri altında sarkma olan bölgeye müdahale edilir. 1470 nm dalga boyunda enerji ileten bir lazer lifting uygulamasıdır. Cilt rejuvenasyonunu ve yüz şekillendirmeyi bir arada sunan kombine bir lazer uygulaması olan Endolift, yer çekiminin tersi yönde vektörel mikro tüneller ile yönlendirilen fiberler sayesinde işlem sonrasında hiç iz bırakmaz. Bu uygulama ile dakikalar içinde sonuç gözle görülebilir seviyeye ulaşır. Kesi ve anestezi gerektirmeyen sadece hava soğutma ile yapılan bu uygulama, geleneksel cerrahi uygulamalara göre çok daha kolay ve acısızdır.

Uygulamadan sonra ciltte lipolizde reaksiyon gözlemlenir ve sarkmaya neden olan yağlar yok olur. Yağlanmaya bağlı olan sarkmada toparlanma gözlenir. Uygulandığı bölgede kolajen oluşumu yani cildin kendini yenileme süreci başlar. Ekstraselüler matriksin metabolik fonksiyonlarını aktive olur. Lokalize aşırı yağ dokusu azalır. Cilt sıkılaşır. Çene hattı ve yüz kontürü belirginleşir.

Endolift Tedavisinin Uygulama Alanları

 • Orta yüz germe,
 • Gıdı eritme ve toparlama,
 • Çene hattının belirginleştirilmesi,
 • Alt göz kapağı torbalanmalarının düzeltilmesi,
 • Üst göz kapağı düşüklükleri, kaş kaldırma,
 • Boyun çizgilerini sıkılaştırma,
 • Cildin sıkılaştırılması, derin nasolabial (burun kenarından dudağın kenarına doğru uzanan çizgiler) ve marionet (ağız kenarından çeneye doğru uzanan çizgiler) gibi kırışıklarda açılma,
 • Dolgudan oluşan asimetrilerin ve fazlalıkların eritilmesi,
 • Diz içinde biriken yağların kırılması,
 • Diz kapakları üstünde biriken fazla derinin sıkılaştırılması,
 • Selülit tedavisi.

Endolift Uygulamasının Avantajları

 • Uzun süreli etki gösterir,
 • Tek seanslık tedavi yeterlidir,
 • Kesi gerektirmez, iz bırakmaz,
 • Kanama veya morarma olmaz,
 • Klinik ortamında uygulanabilen, uygulanması kolay bir prosedürdür,
 • Tedavi sonrası iyileşme süresi gerektirmez.

Endolift'in Kalıcılığı Ne Kadardır?

Endolift uygulamasının kalıcılığına etki eden en önemli konulardan biri, cildin maruz kaldığı dış etkenlerdir. Daha sıcak, güneşe maruz kalınan iklimlerdeki kalıcılık ile daha soğuk ve güneşi nispeten daha az gören iklimlerde bu oran aynı olmaz. Endolift uygulamasının kalıcılığı bu bağlamda ortalama olarak 2 yıldır.

Kimlere Uygulanabilir?

Endolift tedavisi, özellikle cildinde elastikiyet kaybı olan veya fazla yağ dokusu bulunan kişilerde belirgin sonuçlar sunmaktadır. Kadın, erkek fark etmeksizin her yaş grubuna ve her cilt tipine ihtiyaçları doğrultusunda uygulanabilir.

Kimlere Uygulanamaz?

Hamile olan, emziren, bazı aktif otoimmun hastalıkları olan ve uygulanacak bölgede aktif enfeksiyonları bulunan kişilere Endolift tedavisi uygulanamaz.

Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Endolift tedavisinin en büyük avantajı tek seans uygulamanın yeterli olmasıdır. Eğer arzu edilirse 4-6 ay sonra ikinci bir uygulama daha yapılabilir.

Ağrılı Bir Tedavi Midir?

Endolift tedavisi minimum düzeyde ağrı hissedilen bir uygulamadır. Uygulama soğuk hava üflenerek yapılmaktadır. Eğer hasta tercih ederse topikal bir anestezi uygulanabilir.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Endolift tedavisinin ardından özel bir bakım yapmak gerekmez. İşlem sonrasında hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir.

Tedavinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Endolift tedavisi sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgede hemen bir toparlanma görülmektedir. İşlem sonrasındaki 3-4 ay süresince ciltteki kolajen üretimi ve dolayısıyla da sıkılaşma devam etmektedir.


Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç