Tedavi Özeti
Seans Sayısı 4-6
Operasyon Süresi 45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı Kişiye Göre Değişir
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 1 Gün
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

Mucizevi Selülit Tedavisi: Emtone
Mucizevi Selülit Tedavisi: Emtone

Emtone Nedir?

ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı Emtone, dünyada ilk monopolar radyo frekansı ve şok dalgası enerjisini kombine eden ve ciltteki portakal kabuğu görünümünü ilk seanstan itibaren gideren tedavidir. Uzun süren araştırmalar sonucunda geliştirilen Emtone’un en belirgin özelliği selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki edebilmesidir.

Emtone, genişlemiş yağ odacıkları, hasar görmüş alanlar, kolajen lifleri, ciltteki elastikiyet kaybı, bozulan kan dolaşımı ve biriken metabolik atıklar ile oluşan selülit problemine doğrudan etki eder.

Yenilikçi selülit tedavisi olarak Emtone, odaklı basınç enerjisi ile bozulan kan dolaşımını düzenler ve selülite neden olan metabolik atıkların sistemden atılmasını sağlar. Aynı zamanda radyo frekans enerjisi ile de hasar görmüş kolajen liflerini onarır. Böylelikle, hem cilt kalitesini hem de cildin elastikiyetini artırır.

Selülit nedir?

Hormonal değişiklikler, dengesiz beslenme, kilo alıp verme gibi bir çok değişkene bağlı olarak cildin farklı bölümlerinde portakal kabuğu görünümü oluşturarak kendini belli eden, temelde estetik bir sorundur. Selülit, deri altı yağ dokusundaki bölgesel metabolik bozukluklardır.

Daha tıbbi bir tanım ile yağ hücreleri genişleyerek küçük tümseklere, septalar ise bantlaşarak çukurluklara neden olur.

Çoğunlukla karın, uyluk, kalça bölgelerinde görülen selülit, cilt ve cilt altı yağ dokusunu etkiler. Nadiren de olsa kol bölgesinde de selülit görülebilir.

Selülit neden olur?

Vücudumuzdaki hormonal değişimler cilt altı yağ dokumuzdaki su ve yağ oranını, dolayısıyla kan dolaşımımızı etkiler ve cildin bağ dokusunda portakal kabuğunu andıran pürüzlü bir görünüm meydana gelir.

Genellikle fazla kilolar nedeniyle oluştuğu düşünülse de selülit problemi yalnızca kiloya bağlı bir sorun değildir. Temel nedeni hormonal değişimler olduğu için, ideal kilosunda olan kadınlarda da kendini göstermektedir. Bilimsel araştırmalara göre kadınların %90’ı hayatının belli dönemlerinde selülit problemi yaşar. Hamilelik ve menopoz gibi kadınlarda hormonal değişimlere sebep olan dönemler selülit artışını tetiklemektedir.

Selülit nasıl geçer?

Bilinenin aksine tek başına spor ve diyet uygulaması selülit oluşumunu engellemez ya da var olan selülitleri geçirmez. Alt yağ tabakasındaki dokunun azaltılması selülitlerin hafiflemesine yardımcı olur ancak her zaman %100 sonuç vermez. Bu nedenle selülite neden olan tüm faktörlerle aynı anda savaşılmalı ve uygun bir tedavi yönteminden destek alınmalıdır.

Emtone Uygulaması Kaç Seans Sürüyor?

Önerilen seans sayısı 4’tür. Emtone uygulamasında sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebilir. Ancak selülitin şiddetine bağlı olarak seans sayıları dermatoloji uzmanının muayenesine bağlı olarak belirlenir. Tedavi bölgesine bağlı olarak seanslar 12-20 dakika arasında sürer.

Emtone Kimlere Uygulanamaz?

  • Hamilelere,
  • Emzirme dönemindeki kadınlara,
  • Kanser tedavisi gören hastalara,
  • Uygulama yapılması planlanan bölgede platin bulunan hastalara.

Emtone Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Vücudun selülit görülen tüm alanlarına uygulanabilir.

Uygulama Sırasında Ağrı/Acı Hissedilir Mi?

Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. İşlemden hemen sonra günlük hayata devam edilebilir.

Uygulama Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Sonuçlar ilk seanstan itibaren görülmeye başlar.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç