Operasyon Özeti
Operasyon Süresi 2 Saat
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Hastanede Yatış 1 Gün
Hassasiyet Süresi 2 Hafta
Anestezi Genel Anestezi
İşe Dönme Süresi 2 Hafta

Üst Kol Estetiği Nedir?

Kollardaki sarkıklık, deri çatlakları, ön kola göre daha şişkin kol arkası ve koltuk altında yağlanma için çözüm sunan cerrahi operasyondur. Özellikle çok fazla kilo veren ya da kilo alan kişilerde kolların şekli, biçimi ve duruşu önemli bir sorun haline gelebilir. Ayrıca, çok fazla spor yapmayanlarda da kol sarkmasına rastlanabilir.

Üst Kol Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu operasyona çoğunlukla kozmetik nedenlerden ötürü başvuruluyor olsa da, kişinin bu estetik için uygun olup olmadığına konsültasyon esnasında plastik cerrahi uzmanı tarafından karar verilir.

Operasyon öncesindeki konsültasyon sürecinde, plastik cerrahi uzmanı tarafından vücut yapısı incelenir. Bu noktada rahatsızlık duyulan sorunların net bir şekilde ifade edilmesi çok önemlidir. Konsültasyon sürecinde Vectra cihazı ile çekilen fotoğraflar üç boyutlu olarak modellenir ve bu model doktorun yapacağı işlemi gösterebilmesi açısından önem taşır. Operasyondan sonraki vücut yapısını, operasyondan önce görselleştirebilme ve sorunu doğru analiz edip doğru sonuca ulaşma imkânı sunar.

Vectra ile 3D modelleme

Kol germe operasyonunda derinin sarkma oranına ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bakılarak operasyonun tekniği belirlenir.
Kişi fazla kilo alıp verdiğinde deri gevşiyorsa deri kalınlığı fazla olabilmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle liposuction işlemi yapılabilir. Bu işlemden sonra bol olan deri cerrahi işlemlerle alınır.
Bazı kişilerde deri bolluğu sadece koltuk altında olur; müdahale koltuk altından yapılır ve ameliyat izi koltuk altı ile sınırlı kalır.
Bazı kişilerde ise bu deri bolluğu koltuk altından dirseğe kadar uzanır; kolun iç kısmında uzunlamasına bir ameliyat izi olur.

Kol Germe Operasyonundan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Sigara kullanıyorsanız operasyondan en az 1-2 hafta önce bırakmalı ve operasyondan en az iki hafta sonrasına kadar içmemelisiniz.
  • İyileşme sürecini olumsuz etkileyebileceği için sıkı bir diyet programından kaçınmalısınız.
  • Özellikle işlem bölgesini aşırı güneşe maruz bırakmamalısınız.
  • Doktorunuz yeme-içme, belirli vitamin ve ilaçların alınması ya da bunlardan kaçınılması konuları da dahil olmak üzere, operasyona nasıl hazırlanmanız gerektiği konusunda size bilgi verecektir.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç