Tedavi Özeti
Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 1 Saat
Sonuçların Kalıcılığı 1.5 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 1 Gün
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

Çene Dolgusu
Çene Dolgusu

Söz konusu estetik bir görünüm olduğunda profil dengesi ve yüz özelliklerinin uyumu çok önemlidir. Çene şekli yüz ile uyumlu bir görünüme ve güçlü bir çizgiye sahip olduğunda, yüz oranlarının daha dengeli görünmesine yardımcı oluyor. Çene hattındaki çizginin belirsizliği, şekilsel ve asimetri sorunları veya hacim eksikliği gibi problemler estetik açıdan yüzün yapısal bütünlüğünü bozuyor.

Çene ve yüz oranındaki estetik sorunlar düzeltildiğinde elde edilen sonuçlar belirgin farklar yaratıyor ve gözle görülen değişim çok etkileyici olabiliyor. Çene dolgusu yani Jawline ile yüz ve çene kontürleri önemli ölçüde düzeltilebiliyor ve ameliyat olmadan estetik bir çene yapısına sahip olunabiliyor.

Çene Dolgusu (Jawline) Nedir?

Jawline, çene bölgesinin genel görünümünü iyileştirmek ve daha keskin bir çene hattı elde etmek için uygulanan ameliyatsız bir dolgu işlemidir. Aynı zamanda daha orantılı ve daha genç bir yüz ifadesi ortaya çıkarır. Jawline, çene hattı belirsiz olan veya çene bölgesindeki fazlalıklardan rahatsız olanlara, estetik bir görünüm kazandıran konforlu bir medikal estetik uygulamasıdır.

Son dönemlerde sıkça adını duyduğumuz Jawline, Amerikan literatüründe çenenin yan kontürünü tarif etmek için kullanılan bir terimdir. Jaw (Çene) ve Line (Hat, çizgi) kelimelerinin birleşimi ile ortaya çıkan çene hattı terimi, Hollywood yıldızlarının estetik sektöründeki yeni gözdesidir. Neredeyse her öncesi & sonrası fotoğrafında belirgin bir fark yaratan uygulama, küçük bir dokunuş ile bambaşka bir görünüme kavuşmayı sağlar.

Çene hattında mevcut olan estetik problemlerin şekillendirilmesinde genellikle dolgu, cerrahi operasyon ve liposuction yöntemleri kullanılmaktadır. Jawline uygulaması tüm bu alternatifler arasında ameliyatsız, konforlu ve sosyal yaşamı etkilemeyen özelliklere sahip olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Çene-Dolgusu

Jawline Nasıl Uygulanır?

Orantılı bir çene kontürüne sahip olmanın temel bileşenleri;

  • Güçlü ve belirgin bir çene yan açısı,
  • Tam yerinde ve belirgin bir çene ucu,
  • Bu iki çıkıntı arasında kesintisiz, pürüzsüz, gergin, belirgin ve boyundan ayrışan bir çene hattı oluşturmaktır.

Yüzdeki hacim eksikliklerini ve kırışıklıkları gidermek için yapılan tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi çene dolgusunda da alerjik reaksiyon riskinin neredeyse hiç olmaması ve güvenilir olması nedeniyle hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılır. İşlem öncesinde, kişinin yüz şekline ve hatlarına göre doğru oranı sağlayacak şekilde çenedeki sorunlar dermatoloji uzmanları tarafından konsültasyon sürecinde değerlendirilir ve enjeksiyonun uygulanacağı alanlar belirlenir. Uygulama bölgesine anestezik krem sürüldükten sonra ihtiyaç duyulan alanlara mikroenjeksiyon veya kanül yardımı ile hyaluronik asit dolgular enjekte edilir.

Ayrıca geri dönüşümlü bir uygulamadır. Kullanılan hyalüronik asit, insan vücudunda doğal halde bulunan bir maddedir. Bu maddeyi eritebilecek olan hyalüronidaz enzimi herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda dolgu uygulanan bölgeye enjekte edilir ve 24 saatlik sürecin sonunda dolgu tamamen ortadan kalkar. Çene hattı, uygulama öncesindeki doğal görünümüne döner.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

  • Çenedeki şekilsel sorunların düzeltilmesi,
  • Çene hattının belirginleştirilmesi,
  • Çenenin uzatılması,
  • Çene ucunun büyütülmesi,
  • Çenedeki asimetri sorunlarının düzeltilmesi,
  • Çenedeki hacim eksikliğinin giderilmesi.

Uygulama Sırasında Ağrı/Acı Hissedilir Mi?

Herhangi bir ağrı veya acı hissi oluşturmaz.

Kalıcılığı Ne Kadardır?

Genellikle tek seans olarak uygulanan çene dolgusu uygulaması yaklaşık 12 ila 18 ay arasında kalıcılık sağlar.

Çene Dolgusu Sosyal Yaşantıyı Etkiler Mi?

Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan işlemden sonra günlük hayata rahatlıkla devam edilebilir.

İşlemden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi cilt yapısına bağlı olarak enjeksiyon alanlarında geçici ve kısa süreli hafif kızarıklık, şişlik ve morluk görülebilir. İşlem sonrasında bir ila iki gün süreyle sıcak banyodan, sauna ve hamam kullanımından kaçınılması önerilir.


Öncesi Sonrası

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç