Diş Beyazlatma (Diş Bleaching)

"Diş bleaching" olarak da adlandırılan diş beyazlatma, diş yapınıza zarar vermeden diş üzerindeki lekeleri ve renk değişikliklerini gidererek dişlerinizin rengini açma işlemidir.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilecekler:

  • Tedavi sonrası hastada az miktarda hassasiyet görülebilir bu hassasiyetler geçicidir. 1-2 gün içerisinde kaybolurlar gerekli olursa ağrı kesici kullanılabilir. İlk iki gün aşırı sıcak ve soğuk yiyeceklerden kaçınılmalıdır.
  • Özellikle ilk gün her türlü renk verici yiyecek ve içecekten; sigara, çay, kahve, kola, şalgam, kırmızı, şarap, vişne, salça ve benzeri gibi uzak durulmalıdır.
  • İşlem sonrası hasta rutin şekilde diş fırçalama ve diş ipi kullanımına devam edebilir.
  • Altı aylık düzenli kontroller ile sigara çay kahve tüketmeyen hastada beyazlatmanın etkisi uzun süre görülebilir. Bahsedilen kurallara uymayan hastalarda olumsuz geri dönüşler olabilir. Geri dönüş halinde tekrar beyazlatma yapılabilir.

Diş Temizliği

Diş temizliği, sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmak için ağız hijyeninin önemli bir parçası olarak kabul edilir. Çürüklerin ve diş eti hastalıklarının gelişmesine yol açan plakların (diş yüzeyini kaplayan bakteriler) ve tartarların giderilmesine yardımcı olur.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç