Cosmelan & Dermamelan

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
20 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Hafta
İşe Dönme Süresi
1 Gün
Anestezi
Yok
Mevsim
Yaz Döneminde Yapılması Tercih Edilmiyor
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Cosmelan & Dermamelan Nedir?

Cosmelan Dermamaelan Tedavisi, melasma-chloasma denilen gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri, hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir. Aynı zamanda lekenin diğer nedenlerinin tedavisinde de kullanılabilir.

Deride bulunan melanin miktarını azaltmak ve pigmentasyonu baskılamak için cosmelan dermamelan yöntemi uygulanır. Etkin bir enzimatik peeling yöntemidir ve etkisini ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılayarak yapar.

Asıl etkisi, deri renginin belli bölgelerde koyu bir renge dönüşmesine sebep olan mekanizmanın içinde aktif rol oynayan tyrosinase adlı bir enzimin baskılanması ile olur. Bu enzimin baskılanması sonucu derideki melanin oluşumu azalarak cildin koyulaşmış bölümlerinin rengi açılır ve bundan kaynaklanan lekelerin etkin tedavisi sağlanır.

Cosmelan & Dermamelan Nasıl Uygulanır?

Leke tedavisine başlamadan önce benzer bir tedavi, kimyasal peeling, dermabrazyon, lazer gibi uygulamalar yapılıp yapılmadığı cilt konsültasyonu ile tespit edilir.

Cosmelan & Dermamelan tedavisi iki farklı aşamadan oluşan tek bir pakettir. 6 aylık tedavinin ilk 3 ayı tedavi bölümünü, ikinci 3 aylık kısım ise baskılama bölümüdür.

İlk aşamada maske uygulaması yapılır ve yaşanabilecek bir reaksiyona karşı kişi yarım saat gözetim altında tutulur. Daha sonra klinikten maskeli hali ile ayrılır. Maskenin ciltte bekleme süresi genelde cilt tipine bağlı olarak 8-12 saat arasındadır. Doktor tarafından belirlenen süre sonunda maske suyla yıkanarak çıkarılır.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Cosmelan & Dermamelan’ın içeriğindeki herhangi bir maddeye alerji durumu olduğunda,
 • Kronik cilt hastalıkları varsa,
 • Aktif Herpes Simpleks varsa,
 • Gebelik ve emzirme durumu olanlara,
 • Açık yarası veya yeni güneş yanığı olanlara.

Tedaviden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Uygulama öncesi güneş ve solaryum gibi işlemlerden uzak kalınmalıdır.
 • Eğer leke tedavisi amaçlı bir uygulama yapıldıysa Cosmelan & Dermamelan leke tedavisine başlanmadan en az iki hafta beklenmelidir.
 • Erkekler en az iki gün önceden tıraş bıçağı gibi tahriş edici yöntemlerle tıraşı bırakmalıdır, zorunlu hallerde elektrikli tıraş makinesi tercih edilmelidir.

Tedaviden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • İşlemden sonra cilt mutlaka güneşten korunmalıdır ve güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Aksi takdirde leke kalabilir.
 • Tedavi sürecinde makyaj uygulamasından, hamam, sauna, solaryum ve havuzdan uzak durulması tavsiye edilir.
 • Ciltte maskeden dolayı uçukla karşılaşılırsa, uçuk geçene kadar üzerine devam kremi sürülmez, tamamen geçmesi beklenmelidir.
 • Devam kreminden dolayı ciltte karşılaşılan sivilceler asla sıkılmaz. Profesyonel cilt temizliği yaptırılır.
 • Cildin kendini yenilemesi sırasında yaşanan soyulmalar asla elle alınmaz, cilt tahrişinden kaçınılmalıdır.
 • Uygulamanın devamı için verilen tüm ürünler protokole uygun kullanılmalıdır.

Cosmelan & Dermamelan Fiyatları 2023

Cosmelan & Dermamelan Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı ev devam ürünleri olarak başka marka leke tedavisi ürünleri kullanmak olası çapraz reaksiyonlar yan etkiler vs. oluşturabileceği için önerilmez.

Konsültasyon sonucunda doktorun uygun gördüğü kişilere, cilt tipi fark etmeksizin uygulanabilir.

Yüz, boyun, dekolte, bacaklar ve eller ile karın bölgesine her mevsim uygulanabilir.

Çok hafif cilt soyucu etken madde içerir dolayısıyla yan etkileri minimal seviyededir. Cilde zarar verecek hiçbir kimyasal içermez.

İlk aşamada uygulanan maskenin cilt tipine bağlı olarak 8-12 saat kalması gerekir. Doktor tarafından belirlenen süre sonunda maske suyla yıkanarak çıkarılır. Ciltte yara oluşturmaz, iyileşme süreci yoktur.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..