Operasyon Özeti
Operasyon Süresi 6-7 Saat
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Hastanede Yatış 1 Gün
Hassasiyet Süresi 2-3 Hafta
Anestezi Genel Anestezi
İşe Dönme Süresi 3 Hafta

Yüz Germe Nedir?

Geleneksel bir yüz germe uygulaması, en kısa ifade ile yüzün orta ve alt bölgelerinin cerrahi işlemle gerilmesidir. Yanakların alt bölümünden başlayarak, çeneye doğru inen bölgeleri ve boynu içerir.

Yüz germe operasyonunda cilt, saç derisine ve kulak önüne doğru çekilir ve ekstra dokular kesilir. Gerekli durumlarda yağ fazlalığı da çıkarılır. Yüz germe operasyonu, yanak bölgesindeki kırışıklıkları giderir ve çene kemiği ile boyun etrafındaki cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Boyun Germe Nedir?

Boyun germe estetiği, sarkık boyun kaslarını sıkılaştırır ve düzgünleştirir; bölgenin görünümünü iyileştirir.

Bu işlem sırasında, çene bölgesinin altındaki fazla yağlar da çıkarılır ve yeniden konumlandırılır. Dolayısıyla, boyun germe operasyonunun doğru yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde boyun askısı çok sıkı gerilirse ya da aşırı derecede kaldırılırsa boynunuzu rahatsız edebilir ya da yüzünüze göre simetrik görünmeyebilir.

Yüz ya da Boyun Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Bu gibi cerrahi işlemler için öncelikle doktor ile konsültasyon yapılmalıdır. Herhangi bir sağlık probleminin şiddeti ve sayısı bu operasyonlara engel olabilir. Sigara cerrahi komplikasyon riskini artırır. Çünkü sigara içen kişilerde yaralar, daha yavaş iyileşir.

Genel olarak aşağıdaki durumlardan şikayetçi olanlar bu operasyonlar için uygun olabilir:

  • Yanağında kırışıklık veya sarkma olanlar,
  • Çene hattında fazla deri veya yağ bulunanlar,
  • Boyun bölgesinin etrafında gevşek bir cilde sahip olanlar.

Mini Yüz ve Mini Boyun Germe

Mini yüz germe ya da mini boyun germe operasyonu, tam bir yüz ya da boyun germe operasyonunun daha küçük ya da daha sınırlı bir versiyonudur. Mini yüz ve boyun germe operasyonunda, yanakları ve boynu germek için daha az deri alınmaktadır. Az miktarda sarkmış bir cilde sahip olan ve dolgunun yaratacağı etkiden biraz daha fazlasını isteyen kişiler için uygundur. Yaşlanmanın erken dönemlerinde yapılabilecek işlemlerdir.

Risk ve Komplikasyonları Nelerdir?

Yüz ve boyun germe operasyonlarının bazı risk ve komplikasyonları olabilir. Bunlardan bazıları uygun bakım, ilaç ya da cerrahi düzeltme ile yönetilebilir. Uzun süreli ya da kalıcı komplikasyonlar nadir görülmekle birlikte, görünümde önemli değişikliklere neden olabilir.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç