Tedavi Özeti
Seans Sayısı 3-4
Operasyon Süresi 20-60 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı 2 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 1 Hafta
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim Her Mevsim

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Yaşlanma karşıtı etki sağlamak, akne izlerini azaltmak, yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cilt yenilemek, periorbital (göz kenarı ve göz kapaklarındaki) kırışıkları düzeltmek, lekeleri (yaşlanmaya bağlı lekeler, melazma, güneş lekeleri, ciltteki renk değişiklikleri) gidermek amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel Lazer derinin yalnızca uygulandığı bölümünde bilinçli ve kontrollü bir hasar yarattığı için, cilt yüzeyinin geri kalanı sağlıklı bir biçimde bırakılır. Böylece iyileşme süreci hızlanır ve tedavi sonrasında sosyal yaşam etkilenmez. Fraksiyonel Lazer açık tenliler yanında en koyu tende dahi güvenle uygulanabilen bir lazer peeling yöntemidir. Sivilce, yara, yanık veya kesik izlerinin tedavisinde son yıllarda kullanılan en etkili çözümlerden biri olarak karşımıza çıkan Fraksiyonel Lazer neredeyse cilt problemlerinin tümünde etkili çözümler sunar.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Öncelikle konsültasyon sürecinde dermatoloji uzmanınız tarafından cildiniz muayene edilecek ve Fraksiyonel Lazer uygulaması için uygun olup olmadığına karar verilecektir. Ardından uygulama yapılacak bölge temizlenir. Fraksiyonel Lazer öncesinde cildin herhangi bir işlem görmemiş olması, tahriş olmaması için gereklidir.

Fraksiyonel Lazer, ciltte olumlu etkiler yaratabilen teknik özelliğinden dolayı daha derin tabakalara inebilen bir lazer türüdür. Cilde küçük çaplı sütunlar halinde lazer ışığı göndererek deride kontrollü bir ısı hasarı yaratır. Bu küçük sütunlar halinde yaratılan hasar alanlarının etrafındaki deri alanları ise sağlam kalır. Isı hasarı görmüş alan, etraftaki sağlam deriden gelen hücrelerle hızla onarılır. Böylece iyileşme süreci hızlıdır ve sonuçlar daha kalıcıdır.

Hangi Sorunları Tedavi Eder?

 • Kırışıklıklar ve genişlemiş gözenekleri,
 • Akne ve sivilce izlerini,
 • Deri yapısında düzensizlik ve gevşekliği,
 • Cerrahi skarları
 • Yara ve ameliyat izlerini,
 • Kesik ve yanık izlerini,
 • Hafif fotohasarları,
 • Göz çevresindeki yağ birikintilerini,
 • Küçük iyi huylu deri kitlelerini.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Ciltte aktif enfeksiyon ve iltihabı olanlara,
 • Son 6 ay içinde sistemik izotretinoin kullanmış kişilere,
 • Hamilelere.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

İşlem 20-60 dakika aralığında tamamlanır. Fakat işlemden sonra yaklaşık bir saat derinin yatıştırılması gerekmektedir. Yani hastanın, Fraksiyonel Lazer işlemi için ortalama iki saatlik bir zaman ayırması gerekmektedir.

Uygulama Sırasında Ağrı/Acı Hissedilir Mi?

Fraksiyonel Lazer işleminden önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında ve sonrasında da buz uygulanır. Bu sayede acı hissi azalır ve uygulama süreci hasta için konforlu bir hal alır.

Sosyal Yaşamı Etkiler Mi?

İşlem 5-10 gün arası kızarıklık ve kabuklanma yapabilir. Ancak bu çok belirgin değildir. Kapatıcı kullanılarak iş ve sosyal hayata kolaylıkla dönülebilir.

Tedavi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulamadan sonra deride hafif bir kızarıklık ve şişkinlik olabilir. Şişkinlik 24-48 saatte geriler. Kızarıklık da benzer bir süreçte solar. Kızarıklığı takiben 3-6 gün sonrasında deri soyulur. İlk elde edilen etki deride yumuşak, daha pürüzsüz bir görünümdür. Fakat asıl sonuç tekrarlanan seanslardan sonra 4-6 ay içerisinde oturur. Derinin kolajen üretimi için zamana ihtiyacı vardır.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç