Fraksiyonel Lazer

Seans Sayısı
1-4
Operasyon Süresi
5 20-60 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Tedaviye Göre Değişir
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
5 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel Lazer; Yaşlanma karşıtı etki sağlamak, akne izlerini azaltmak, yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cilt yenilemek, periorbital (göz kenarı ve göz kapaklarındaki) kırışıkları düzeltmek, lekeleri (yaşlanmaya bağlı lekeler, melazma, güneş lekeleri, ciltteki renk değişiklikleri) gidermek amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Fraksiyonel Lazer derinin yalnızca uygulandığı bölümünde bilinçli ve kontrollü bir hasar yarattığı için, cilt yüzeyinin geri kalanı sağlıklı bir biçimde bırakılır. Böylece iyileşme süreci hızlanır ve tedavi sonrasında sosyal yaşam etkilenmez.

Fraksiyonel Lazer açık tenliler yanında en koyu tende dahi güvenle uygulanabilen bir lazer peeling yöntemidir. Sivilce, yara, yanık veya kesik izlerinin tedavisinde son yıllarda kullanılan en etkili çözümlerden biri olarak karşımıza çıkan fraksiyonel lazer neredeyse cilt problemlerinin tümünde etkili çözümler sunar.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Öncelikle konsültasyon sürecinde dermatoloji uzmanınız tarafından cildiniz muayene edilecek ve Fraksiyonel Lazer uygulaması için uygun olup olmadığına karar verilecektir. Ardından uygulama yapılacak bölge temizlenir. Fraksiyonel Lazer öncesinde cildin herhangi bir işlem görmemiş olması, tahriş olmaması için gereklidir.

Fraksiyonel Lazer, ciltte olumlu etkiler yaratabilen teknik özelliğinden dolayı daha derin tabakalara inebilen bir lazer türüdür. Cilde küçük çaplı sütunlar halinde lazer ışığı göndererek deride kontrollü bir ısı hasarı yaratır.

Bu küçük sütunlar halinde yaratılan hasar alanlarının etrafındaki deri alanları ise sağlam kalır. Isı hasarı görmüş alan, etraftaki sağlam deriden gelen hücrelerle hızla onarılır. Böylece iyileşme süreci hızlıdır ve sonuçlar daha kalıcıdır.

Hangi Sorunları Tedavi Eder?

 • Kırışıklıklar ve genişlemiş gözenekleri,
 • Akne ve sivilce izlerini,
 • Deri yapısında düzensizlik ve gevşekliği,
 • Cerrahi skarları
 • Yara ve ameliyat izlerini,
 • Kesik ve yanık izlerini,
 • Hafif fotohasarları,
 • Göz çevresindeki yağ birikintilerini,
 • Küçük iyi huylu deri kitlelerini.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Ciltte aktif enfeksiyon ve iltihabı olanlara,
 • Son 6 ay içinde sistemik izotretinoin kullanmış kişilere,
 • Hamilelere.

Fraksiyonel Lazer Fiyatları 2023

Fraksiyonel Lazer Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem 20-60 dakika aralığında tamamlanır. Fakat işlemden sonra yaklaşık bir saat derinin yatıştırılması gerekmektedir. Yani hastanın, Fraksiyonel Lazer işlemi için ortalama iki saatlik bir zaman ayırması gerekmektedir.

Fraksiyonel Lazer işleminden önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında ve sonrasında da buz uygulanır. Bu sayede acı hissi azalır ve uygulama süreci hasta için konforlu bir hal alır.

İşlem 5-10 gün arası kızarıklık ve kabuklanma yapabilir. Ancak bu çok belirgin değildir. Kapatıcı kullanılarak iş ve sosyal hayata kolaylıkla dönülebilir.

Uygulamadan sonra deride hafif bir kızarıklık ve şişkinlik olabilir. Şişkinlik 24-48 saatte geriler. Kızarıklık da benzer bir süreçte solar. Kızarıklığı takiben 3-6 gün sonrasında deri soyulur. İlk elde edilen etki deride yumuşak, daha pürüzsüz bir görünümdür. Fakat asıl sonuç tekrarlanan seanslardan sonra 4-6 ay içerisinde oturur. Derinin kolajen üretimi için zamana ihtiyacı vardır.

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..