Tedavi Özeti
Seans Sayısı 3
Operasyon Süresi 15 – 45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı Tedaviye Göre Değişir
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

Red Touch!
Red Touch!

Red Touch (Kolajen Tedavisi) Nedir?

Kısaca kolajen seçici bir lazer olarak tanımlanan Red Touch, 675 nm dalga boyunu kullanan ve yalnızca kolajen liflerini uyarmak üzerine tasarlanan bir sistemdir. 675 nm dalga boyunun, Zürih Üniversitesi’ndeki İsviçreli bilim insanları tarafından yapılan çalışmalarda kolajen üretim hızını artırdığı belirlenmiştir.

Red Touch, direkt olarak kolajen üretimini tetikleyebilecek bir termal hasar yaratır, cildin yapıtaşı olan kolajenin uyarılmasını ve üretiminin artmasını sağlar. Böylelikle cildin canlanmasını ve sıkılaşmasını hedefler. Genelde hafif veya orta düzey cilt sarkması bulunan kişilerde kullanılır. Yaşlanma etkilerini azaltarak ciltte gerginlik sağlar.

Melanosit hücrelerini tetiklemez. Bu sayede lekelenme yaratmaz veya var olan lekelerin artmasını sağlamaz. Sivilce problemi veya melazması olan kişilerde, lazer tedavi uygulamalarından genellikle uzak durulsa da, Red Touch sivilcesi veya melazması olan, sivilce tedavisi gören kişiler için de güvenle kullanılabilir.

İğneli işlemleri tercih etmeyen veya cildinin işlemden sonra soyulmasını, pullanmasını istemeyenler için alternatif bir tedavidir. Çünkü sonrasında herhangi bir hassasiyet süreci bulunmadığı gibi, iyileşme süresi de oldukça kısadır. Örneğin bir kaç saatlik kızarıklık sonrasında ciltteki hafif kızarıklıklar gitmiş olacaktır.

Aynı zamanda mezoterapi, iple yüz askılama veya dolgu uygulamaları ile kombinlendiğinde sonucun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Kırışıklıkların görünümünü hafifleten, cildi sıkılaştıran ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kolaylaştıran Red Touch'ın etkisi ilk seanstan sonra görülebilir.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

  • Cilt kırışıklıklarını giderme,
  • Cildin elastikiyetini artırma,
  • Boyun kırışıklıklarını ve cilt sarkmalarını giderme,
  • Dudak çevresindeki kırışıklıları giderme,
  • Sivilce tedavisi,
  • Sivilce tedavilerinden sonra kalan izleri yok etme.

Red Touch Nasıl Uygulanır?

Uygulamadan önce kişinin yüzü temizlenir ve jel sürülür. Cihazın başlığında kendi soğutucusunun bulunması, işlemin daha konforlu geçmesini sağlar.

Kaç Seans Yapılır?

Red Touch uygulamasının seans sayısı kişiye ve ihtiyaca uygun olarak değişiklik gösterir. Her işlemde olduğu gibi burada da seans sayısı tedaviye göre doktor tarafından belirlenir. Ve genellikle ayda 1 olmak üzere 3 seans önerilir.

Kimlere Uygulanabilir?

Yaş sınırı olmaksızın herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Uygulama Sırasında Ağrı/Acı Hissedilir Mi?

Hayır, ağrılı bir işlem değildir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur.

Tedavi Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulanan tedaviye göre sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebilir.


Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç