Exosome Tedavisi

Seans Sayısı
1-2
Operasyon Süresi
10-15 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Tedaviye Göre Değişir
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
Yok
Anestezi
Yok
İşe Dönme Süresi
Hemen
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN REZERVASYON YAPIN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Exosome Tedavisi

Cilt onarımı ve rejenerasyonu için yakın bir tarihte uygulanmaya başlanan Exosom tedavisi, son yılların en umut verici medikal gelişmelerden biri konumundadır. Cilt hücrelerinin eksozomları, genellikle büyüme faktörleri, sitokinler ve RNA molekülleri gibi cilt sağlığı ve onarımını destekleyen biyoaktif molekülleri içerir. Bu nedenle, cilt hasarı, yaşlanma belirtileri ve saçların cansızlaşması gibi durumlarda, Exosom tedavisi vücutta iyileşmeyi güçlendirmek için kök hücre tedavisiyle birlikte etkili bir şekilde uygulanabilir.

Eksozomlar ne işe yarar!

Eksozomlar, hücre içinde malzemelerin taşındığı ve işlendiği endozom adı verilen bir bölgede bulunur ve hücrelerin birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlarlar. Çeşitli protein, lipit ve RNA moleküllerini içinde barındıran bu mikroskopik paketler, hücre dışına atıldıktan sonra diğer hücreler tarafından absorbe edilirler. Böylece, hücreler arasında etkin bir bilgi ve molekül alışverişi gerçekleşir, dokuların düzgün çalışması sağlanır. Eksozomlar, bir hücreden diğerine bilgi ve madde taşıyan kuryeler gibi düşünülebilir.

Exosome Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Exosome tedavisi genellikle özel olarak kültüre edilmiş hücrelerden (örneğin kök hücreler) elde edilen exosomları içerir. Bu exosomlar daha sonra saçın hasar görmüş bölgelerine enjekte edilebilir veya bir topikal ürün olarak uygulanabilir. Exosomlar, hedef hücrelere faydalı molekülleri taşır, saçın onarılmasına ve kendini yenilemesine yardımcı olur.

Exosome tedavisi, saç yaşlanmasını tersine çevirebilir veya yavaşlatabilir. Yaşlandıkça, saç hücrelerimiz daha az exosom üretir, bu da saçın esnekliğinin ve genç görünümünün kaybına yol açar. Exosome tedavisi, gençleştirici ve onarıcı molekülleri saç hücrelerine taşıyarak bu süreci yavaşlatmayı ve hatta tersine çevirmeyi amaçlar.

Ayrıca, exosome tedavisi yara iyileşmesini hızlandırabilir. Exosomlar, yara iyileşmesini hızlandıran ve yeni hücre büyümesini teşvik eden molekülleri taşıyabilir. Bu, özellikle zor iyileşen yaralar veya saç ülserleri gibi durumların tedavisinde kullanılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ne Dediler?

Laura Toma

My recent visit to this place was a most positive experience. Rita is the girl who helped us. she always seems to take an extremely personal interest in us and our concerns and deals with each one in ..

Lele A.

Great place! Very friendly atmosphere and convenient location. Clean and comfortable office. If you go definitely ask about Rita she is the best, she speaks English, Arabic, Sureth, and Turkish. Very ..

Renee Kallabat

Me and my husband came from the U. S. A. To Doku clinic, We couldn’t be more happier with the outcome ! We had an amazing and exceptional service Dr. Elvin Eliyev and Dr. Maiwand And his Staff Sibel a..

Anthony Hamo

Thank you very much for the nose surgery after all it looked amazing and very natural look and also I would like to thank Ilbe and Dr.Alvin and Assistance Lara and Rita for the warm welcome and they r..

Burcu Algül

Skar izlerim için Uzm. Dr. Emre Kaynak'a muayene oldum ve Scarlet X işlemi yaptırdım, kendisinin ilgisi ve güler yüzlülüğü beni tedavi olmaya ikna etti diyebilirim. Çok memnun kaldım, şiddetle tavsiye..

Adem Tanas

Altın iğne uygulamasında ilk seansta istediğim sonucu aldım. Tekrar gelmeye devam edeceğim çook teşekkürler :)..

Aytül Durmuş

Doku Medical'e internetten araştırma yaparken denk geldim. Botoks küçük bir işlem gibi gözükse de aslında yaptırmadan önce iyi araştırmak gerekiyor bence. Çünkü yapan kişinin işlem tecrübesi çok öneml..