Tedavi Özeti
Seans Sayısı 4-6
Operasyon Süresi 30-60 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi Yok
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Yok
Mevsim Her Mevsim

Saten Vücut Germe Nedir?

Saten vücut germe, lokal anestezi gerektirmeden kolajeni ve elastini cildin tüm katmanlarında homojen şekilde uyaran bir uygulamadır. Bölgesel incelme ve şekillendirme, selülit, gebelik veya hızlı kilo verme sonrası karın ve diğer bölgelerde oluşan sarkmalara yönelik uygulanır. ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı Exilis Elite’in patentli vücut başlıkları ile ağrısız, acısız ve rahatsız edici bir his duymadan uygulama yapılır.

Exilis Elite sisteminin en önemli özelliği iki farklı teknolojiyi bir arada ve güçlü bir şekilde sunmasıdır. Bu sistemde ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi aynı anda bağ dokusuna gönderilir. Bağ dokusu derinden yüzeye kadar ısınır ve kolajen üretimi tetiklenir. Bunun yanı sıra cildin esnekliğini sağlayan elastin lifleri de sıkılaştırılır.

Egzersiz ve diyetlerle desteklenmesine karşı sonuç alınamayan inatçı bölgelerdeki yağlanma için yaş fark etmeksizin herkese güvenle uygulanabilir.

Saten Vücut Germe Nasıl Uygulanır?

Uygulama tekniğine göre, uygulama yapılacak bölgeye jel veya krem sürülür. Uygulama anında cihaz başlığı ile işlem bölgesi ısıtılarak tedavi edilir.

Cihazın özel başlıkları, cilde temas ederek bağ dokuya 39,5 – 42,5 ºC arasında ısı uygular. Derinden yüzeye ulaşan ısı, başlıktaki soğutucusu sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir ağrıya neden olmaz, cilde zarar vermez.

Kimlere Uygulanamaz?

  • Kalp pili olanlara,
  • Gebelik veya emzirme durumu olanlara.

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlem sırasında derinin katmanları yeni kolajen için uyarılır ve bu dönemde kişinin dengeli beslenmesi ve bol su tüketmesi önerilir. Güneşten korunma, fiziksel ve ruhsal stres yönetimi (tütün ürünleri tüketmemek, düzenli egzersiz yapmak) ile sonuçların daha uzun süre kalıcı olmasına fayda sağlar.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Uygulama süresi tek bölge için ortalama 30 dakikadır.

İşlem Sırasında ve Sonrasında Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Saten vücut germe uygulamasında ağrı ve acı hissedilmemektedir.

Uygulama Sosyal Yaşantıyı Etkiler Mi?

İşlem sonunda cildin hassasiyetine göre hafif bir pembelik oluşabilir. Cilt daha canlı ve ışıltılı görünür. Öğle arasında dahi yaptırılabilen bir işlemdir.

Uygulama Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

İlk iki seansta kişi cildinde gerginlik hissetse de kalıcı etkileri genelde 3. Seanstan sonra görülmeye başlanır.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç