Tedavi Özeti
Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 5-6 Saat
Sonuçların Kalıcılığı Ömür Boyu
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 3-15 Gün
İşe Dönme Süresi 3 Gün
Anestezi Sedasyon ve Lokal Anestezi
Mevsim Her Mevsim

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Her geçen gün gelişen teknoloji ile saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde yenilikler yapılıyor. Özellikle saç ekimi operasyonları, kullanılan aletlerin de geliştirilmesine paralel olarak büyük ölçüde ilerleme kaydediyor. FUE yöntemi günümüzün en gelişmiş saç ekim tekniği olarak biliniyor ve FUE sayesinde elde edilen başarı her geçen gün artıyor. Safir uçlu özel cihazlar kullanılarak yapılan Safir FUE saç ekimi yöntemi, bu alandaki başarıyı bir adım ileriye taşıyor.

Uzun yıllardır uygulanan ve dünyaca kabul görmüş bir saç ekimi tekniği olan FUE saç ekim yönteminin, başarısı ve konforu safir uç teknolojisi ile devam ettiriliyor. Safir FUE sayesinde, daha hızlı iyileşme süreci yaşanıyor ve daha doğal sonuçlar elde ediliyor.

Saç ekimi esnasında kanal açmak için Klasik FUE'de tercih edilen metal slit'ler yerine, ceğerli madenler arasında yer alan safirden üretilen uçlar kullanılıyor. Safir uçla yapılan FUE, başlı başına bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir inovasyon olarak kabul ediliyor.

Safir Fue Saç Ekiminin Aşamaları

Saç ekimi temelde 4 aşamadan oluşuyor;

1. Saç Ekimine Hazırlık

Saçlar toplanır ve saçların ekileceği alan dezenfekte edilir. Ayrıca anestezi uygulaması yapılır. Hazırlık aşaması operasyonun konforunu belirleyen aşamadır.

2. Saç Köklerinin Toplanması

Safir FUE'de saç kökleri, mikro motor aracılığıyla, çapları 0,6 - 0,7 - 0,8 mm arasında saç köklerine göre değişiklik gösteren mikro-uçlar kullanılarak greftler halinde tek tek donör bölgeden toplanır.

3. Kanal Açılması

Küçük (mikro) kanallar açılır. Bu işlemin minimal düzeyde olması iyileşme sürecini hızlandırmayı amaçlar. Bu kanallar saçın görünümünü büyük derecede etkiler ve saçın açısı, yönü ve sıklığı ile alakalı konuları doğrudan belirler. Bu nedenle kanalların açma aşaması bir saç ekimi operasyonun başarısındaki en önemli aşama olarak kabul edilir.

4. Saç Köklerinin Ekilmesi

Toplanan kökler açılan kanallara yerleştirilir. 1,0 -1,3 - 1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine imkan sağlar. Saç ekiminde doğal saç açısı 40-45 derece olarak kabul edilir. Aksi durumda sıklık sağlanması için saçların çok dik açılarla ekilmesi, halk arasında çim adam diye tabir edilen sonuçlara neden olabilir.

Ağrısız, iğnesiz saç ekimi ile konforunuzdan vazgeçmeyin!

Saç ekiminde lokal anestezi, operasyonun en başında yani saç köklerinin donör bölgeden alınmasından önce uygulanıyor. İğne ile gerçekleştirilen lokal anestezide etken maddenin vücudu uyuşturması zaman alıyor. Hastanın iğne batırılması esnasında acı duyması doğal olarak rahatının bozulmasına yol açabiliyor.

Günümüzde özel anestezi aletleri kullanılarak yapılan bir saç ekiminin iğnesiz ve ağrısız olarak uygulanması sağlanabiliyor. Bu özel aletler, anestezi sağlayan ajanları basınçlı bir püskürtme sistemiyle cildin altına ulaştırıyor. İğnesiz enjektörle gerçekleştirilen anestezi uygulamasının etki başlangıç süresi iğneli enjeksiyona göre daha hızlı olmasından dolayı daha fazla konfor sağlıyor.

İğne kullanılmadan anestezi enjeksiyonu sağlayan likit jel sistemi, iğne ile yapılan lokal anestezi uygulamasına göre daha geniş bir alana yayılıyor ve böylece etkisi daha fazla oluyor. İğne fobinizi varsa veya farklı nedenlerden ötürü saç ekimi yaptırmak konusunda kararsız kalıyorsanız bu yeni teknik sayesinde işleminizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Safir FUE ve Klasik Metal Slit ile Yapılan FUE Karşılaştırması

Safir Uç İle Yapılan FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE ile yapılan saç ekiminin Klasik FUE (Metal Slit ile Yapılan) ile yapılan saç ekimine göre avantajları:

  • Kanal açma işlemi esnasında safir uç kullanılması, anti-bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel nitelikleri nedeniyle çok daha az vibrasyon olmasını sağlar. Böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en düşük düzeyde tutulması sağlanır.
  • Safir FUE ile Klasik FUE yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da daha ileri evrelerde saç dökülmesi olan hastalara uygulanmasını olanaklı kılar.
  • Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olur; saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.
  • Klasik FUE'ye göre, deri altına daha az sıvı enjekte edilerek kanal açma imkânını kolaylaştırır.
  • Uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi de daha düşük olacağından hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olur.
  • Ekim için açılan kanalların küçük olmasından dolayı operasyon sonrası doku iyileşmesi, Klasik FUE'ye göre daha hızlıdır. Ve en önemlisi, deri üzerinde pürüzsüz bir birleşme olur.
  • Saç kökleri kendi boyutlarındaki kanalların içine en doğal açıyla ekildiğinden, köklerin yerinden çıkması ve açı ayarlarının değişmesi ihtimali yoktur.

Doku Medical'de uygulanan doğal, başarılı ve estetik açıdan tatmin edici sonuçların alındığı ‘Safir FUE Tekniği’ hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç