"


Tedavi Özeti
Seans Sayısı 1
Operasyon Süresi 1 Saat
Sonuçların Kalıcılığı 2-5 Yıl
Hastanede Yatış Yok
Hassasiyet Süresi 1 Hafta
İşe Dönme Süresi Hemen
Anestezi Krem ile Anestezi
Mevsim Her Mevsim

Son zamanlarda kalkık kaş ve çekik göz yapısının yüzü daha dinamik ve çekici kıldığı düşünülüyor. 'Badem göz' trendinin sebep olduğu, daha kalkık kaşlar ile elde edilen bu görüntüye sahip olmak için artık bıçak altına girmeye gerek yok. İple Kaş Askılama estetiği, Cat Eyes ya da Bella Eyes estetiği olarak da bilinen estetik operasyonlara ameliyatsız ve acısız bir alternatif sunuyor.

İple Kaş Askılama Nedir?

İple Kaş Askılama ya da iple kaş kaldırma işlemi, kaşlarda ince fakat görünür bir kaldırma (lifting) etkisi oluşturmak için doğal iplerin kullanıldığı bir prosedür türüdür. Gözlerin daha çekik olmasını sağlayan yeni nesil kaş kaldırma yöntemidir. Diğer çekik göz estetikleri lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir işlemdir. İple Kaş Askılama, ameliyat olmak istemeyen hastalar için acısız alternatif oluştur.

Aynı zamanda kırışıklıkları ve kaş çizgilerini gidermek, sarkık kaşları düzeltmek için kaşları ve gözlerin üzerindeki kısmı kaldırmak ve sıkılaştırmak için de kullanılan bir kaş düşmesi tedavisidir.

İple Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kaş üzerindeki küçük bir kesi içinden geçirilen doğal ipler ile kaş istenilen pozisyonda asılabilir. Bu da, cildi hafifçe geri çekme ve dolayısıyla yüzü kaldırma ve sıkılaştırma etkisine sahiptir. Çekik Göz Estetiği seçenekleri arasında önde gelen iple kaş askılama, kaş düşüklüğü yaşayan insanlar için de idealdir. Derin kesiler oluşturmadan, uzun süreli kalıcılık sağlar.

İple Kaş Askılama Tedavisi'nin Kolajen Tetikleyici Etkisi

İple Kaş Askılama, aynı zamanda yaşlanma etkilerini de ortadan kaldırır. Yaşlandıkça vücut giderek daha az kolajen üretir ve bu da yaklaşık 70 yaşına kadar cilt kalınlığında %80'lik bir azalmaya yol açar. Yaşanan hacim ve güç kaybı, kırışıklık oluşumunda etkili olan büyük bir faktördür. Cilt zayıfladıkça, artık altındaki dokuları yeterince destekleyemez; yerçekimi onu aşağı doğru çeker. Cilt gevşekliği belirtileri henüz hafifken cildin yeni kolajen üretmesini desteklemek hem gevşekliğin azalmasını sağlar, hem de cildin güçlenerek sarkmasını engeller.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı ile İple Kaş Askılama'nın Farkı Nedir?

Birçok hastanın, Endoskopik Kaş Kaldırma yerine, iple kaş kaldırma uygulamasını tercih etmesinin en büyük nedeni iyileşme sürecinin daha kısa olmasıdır. Aynı zamanda daha kolay ve acısızdır. İşlemden sonra neredeyse hiç yara izi, ciddi morarma, kanama veya diğer komplikasyon oluşma riski yoktur.

İşlemin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kaşları kaldıran bu ipleri zamanla çözülebilir. Ancak bu ipler çözüldüğünde bile, cilt üzerinde hala kaldırma ve yenileyici bir etkiye sahip olabilir. İşlemin sonucu, cilt gevşekliğine ve dermatoloğun uzmanlığına bağlı olarak 2-5 yıl arasında sürebilir.

Bizimle İletişime Geçin

İletişime Geç